Městská část Praha 10 pořádá kurzy sebeobrany i po skončení letních prázdnin

Mimořádně příznivé ohlasy a velký zájem vzbudily kurzy sebeobrany, které radnice Prahy 10 pořádá od letošního ledna. Frekventanti se během jednoho kurzu, který se skládá z 8 lekcí (1 lekce = 90 minut), naučí základy pohybové průpravy, správné reakce při obraně i útoku na horní i dolní část těla, nacvičí si sebeobranné i útočné chvaty a hmaty vedoucí k zneškodnění útočníka. 

Kurz obsahuje také cvičení směřující ke zvýšení fyzické kondice účastníků a blok zaměřující se na vhodný způsob komunikace pro předcházení ohrožení či pro případ řešení vypjatých stresových situací.

Kurzy se konají ve Sportcentru10 v Kodaňské ulici ve Vršovicích. Velký zájem se odráží i v naplněnosti kurzů v letních měsících. Ani po skončení letních prázdnin nebudou občané o tyto kurzy ochuzeni. V září budou probíhat kurzy určené občanům v seniorském věku, které respektují všechny silné i slabé stránky, jež zralý věk provázejí. V říjnu pak budou pokračovat kurzy určené ženám a dívkám. Kapacita jednoho kurzu činí maximálně 20 osob.
 
Harmonogram kurzů naleznete ZDE.
 
Kurzy sebeobrany jsou určeny pro občany Prahy 10 a jsou pro ně zdarma. Podrobnější informace a přihlášky je možné získat na e-mailové adrese zinav@praha10.cz, případně na telefonním čísle 272 657 063 (Ing. Zina Všetečková).