Take Vám vadí v dešti stěrače? Ošetřením nanotechnologíí se na skle neudrží ani kapka

Jednoduše řečeno Nanočástice z našich přípravků tvoří mikroskopický ochranní film na nanášeném povrchu a vytvoří mimořádně účinnou ochranu proti špíně, různým znečištěním, soli, vlhkosti, stejně jako u skla zlepšení viditelnosti a snížení nekontrolovatelného rozmazávání vodních toků - výrazná voděodpudivost, čímž se výrazně zlepší ochrana a životnost ošetřeného materiálu, jízdní komfort a hlavně bezpečnost.

Co je všeobecně pojem Nano a jak velké jsou Nano částice?

Nano je velikostní předpona a Nanometr je 0,000.000.001 metru (tj. jedna miliardtina metru), takže si vemte pro představu tloušťku vlasu, na kterou bychom naskládali za sebe asi tak 1500 nanočástic.
 
Jaký druh Nanočástic prodáváme a aplikujeme?
 
Nano Protection Technology pracuje s ekologicky nezávadnými přípravky, převážně s Nanočásticemi oxidu křemičitého - SiO2 a oxidu titaničitého - TiO2 a Nanočástice stříbra. Jeden z těchto 2 oxidů vždy tvoří základní stavební kámen daného přípravku a dále obsahujou dle požadovaných vlastností kombinaci dalších oxidů: oxid zinečnatý (ZnO2), oxid hlinitý (Al2O3), oxid zirkoničitý (ZrO2), oxid železitý (Fe2O3) a další…
 
Jak se nanočástice vlastně drží na materiálech?
 
Stejně tak jako existuje přitažlivost planet v naší sluneční soustavě, tak stejně tak existuje fyzikální vlastnosti, které nám uvádí přitažlivost těles mezi sebou. Tak zvané kvantově-mechanické jevy, které se diametrálně vymykají chápání světa v makroskopickém měřítku. V této nano-velikosti se dané nanočástice přichycují v rámci těchto fyzikálních vlastností k atomům a molekulám, podkladního materiálu. Po odpaření nosiče/báze jsou s nimi pevně spojeni. A začnou tvořit ochranný štít podkladového materiálu.
 
Jak velkou vrstvu nanočástic aplikujeme na materiály?
 
Na povrchy aplikujeme dostatečný film přípravku a po odpaření nosiče na povrchu vzniká vrstva přípravku o tloušťce cca 30-200 nanometru.
 
Nanotechnologie ve světě vědy..
 
Rozsáhlé možnosti využití nanotechnologií a nanomateriálů má pomocí vědy a výzkumů ambice uplatnit se v odvětvích elektroniky (paměťová média, spintronika, bioelektronika, kvantová elektronika), v zdravotnictví (cílená doprava léčiv), strojírenství (supertvrdé povrchy s nízkým třením, samočisticí nepoškrabatelné laky), chemickém průmyslu (nanotrubice, nanokompozity, selektivní katalýza, aerogely), elektrotechnickém průmyslu (vysokokapacitní záznamová média, fotomateriály, palivové články), optickém průmyslu (optické filtry, fotonické krystaly a fotonická vlákna, integrovaná optika), automobilovém průmyslu, kosmickém průmyslu (katalyzátory, odolné povrchy satelitů), vojenském průmyslu (nanosenzory, konstrukční prvky raketoplánů) a životním prostředím (biodegradace).Jednoduše řečeno Nanočástice z našich přípravků tvoří mikroskopický ochranní film na nanášeném povrchu a vytvoří mimořádně účinnou ochranu proti špíně, různým znečištěním, soli, vlhkosti, stejně jako u skla zlepšení viditelnosti a snížení nekontrolovatelného rozmazávání vodních toků - výrazná voděodpudivost, čímž se výrazně zlepší ochrana a životnost ošetřeného materiálu, jízdní komfort a hlavně bezpečnost.
 

Více informací najdete na www.ekonano.cz