Zasloužíme si za svou práci stejnou odměnu, říkají ženy

České ženy pracují v průměru 14 a půl měsíce, aby dosáhly na roční výdělek mužů. Výjimkou není ani situace, kdy žena dostává za stejnou práci méně peněz. Na nerovný přístup k ženám v oblasti odměňování upozorňuje už osmým rokem nezisková společnost Business & Professional Women CR prostřednictvím ojedinělé akce Equal Pay Day.  

Akce Equal Pay Day se odehrává v poklidné atmosféře a je laděna veskrze pozitivně. První den je věnován důkladnému rozboru tematiky žen a mužů skrze pracovně zážitkovou konferenci. Promluví nejen úspěšné a známé ženy ze 7 zemí světa. Svůj pohled představí i několik mužů.

Druhý den je otevřený všem ženám a je plný sdílení, pomoci a silné ženské energie. Jak to vypadá doopravdy? „Asi třicet velkých kulatých stolů a všude plno žen. U každého stolu sedí mentorka, která se vám hodinu věnuje a dělí se o své zkušenosti. Seznámíte se s mentorkou, ale i s dalšími ženami, které vedle vás sedí,“ popisuje mentoringový den loňská účastnice. „Odnesete si nejen řadu praktických informací a červenou tašku, ale především hromadu pozitivní energie a odvahu dokázat cokoliv,“ říká její kolegyně.

Equal Pay Day se uskuteční už tento týden, a to 24. a 25. 3. Vstupenky jsou zatím stále ještě k dispozici na stránkách www.equalpayday.cz. Díky speciálním akcím, jako jsou firemní vstupenky nebo program Adoptujte maminku, si lístek může dovolit opravdu každá žena.