YIT ZKOLAUDOVALA PROJEKT TALO KAVALÍRKA

Společnost YIT úspěšně zakončila výstavbu dalšího ze svých rezidenčních projektů – TALO Kavalírka na rozhraní Košíř a Smíchova. Nová bytová zástavba tvořená čtyřmi nízkoenergetickými domy představuje tradiční městské bydlení se zeleným vnitroblokem a výbornou dostupností do centra města. Pražský trh nemovitostí obohatila o 98 nových bytů ve finském stylu. Ke koupi jich však zbývá už jen pouhých sedm. V prosinci pak přivítá nové rezidenty, a to včetně sportovního páru Gabriely a Petra Koukalových, kteří se sem stěhují ze svého dosavadního bytu v Green Motol.   

„Projekt TALO Kavalírka je zasazen do původní zástavby pražských činžovních domů z počátku 20. století a vzhledem ke své lokaci a široké nabídce bytů, které kromě klasických dispozic zahrnují také loftové bydlení a mezonety, jsme zaznamenali zvýšený zájem zejména u mladých párů a rodin s dětmi,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a doplňuje: „Poptávka po novém bydlení je navíc stále velice vysoká a byty v podobné lokalitě blízko centra se prodávají velice dobře.“ 

Severská architektura v industriálním stylu
Čtyři sedmipodlažní domy fungují jako samostatné objekty a jsou propojeny společným suterénním prostorem. V nejnižších patrech se nacházejí dvouúrovňové lofty v industriálním stylu se soukromou předzahrádkou orientovanou do vnitrobloku. V těch nejvyšších jsou naopak situovány prostorné mezonety se střešními terasami po obou stranách domu. Malometrážní byty jsou buď jednostranně jižně orientované, nebo mají podélnou dispozici s ložnicí směrovanou do vnitrobloku. Návrhy interiérů stejně jako exteriérů pochází z dílny studia Free Architects a ctí charakteristické prvky severské architektury. 

Koukalovi se stěhují do většího 
Novostavba se nachází na rozhraní Košíř a Smíchova, nedaleko parku Kavalírka a Klamovka. Ty nabízejí široké možnosti sportovního vyžití a dalších aktivit pro děti a dospělé. Okolí navíc nabízí bohatou občanskou vybavenost v podobě restaurací, obchodů, sportovních center a nechybí ani školy a školka. Výhodu skvělé dostupnosti do centra či na letiště a blízkost zeleně v nedalekém parku oceňují i manželé Koukalovi, kteří si finský styl od YIT oblíbili a ze svého původního bytu v Green Motol se v prosinci přestěhují do většího právě v TALO Kavalírka.