Právě se nacházíte:

Vyberte strom roku Prahy 10

Městská část Praha 10 vyhlásila anketu o strom roku. Zapojit se do ní může každý, stáčí jen pořídit fotografii stromu, napsat jeho lokalizaci, uvést druh, obvod ve výši sto dvaceti centimetrů nad zemí, přibližnou výšku a stáří. Následně ve stručnosti popsat jeho historii, či zajímavý příběh. „Městská část sice má řadu historických a zajímavých míst, ale touto anketou je chceme ještě rozšířit a třeba i vyzdvihnout určitá místa, která jsou návštěvníky bez většího povšimnutí míjena, i když díky stromům mají své kouzlo,“ vysvětlil starosta městské části Praha 10 Milan Richter.  

Náměty je možné podávat do 31. srpna 2012. Veškeré dostupné údaje o "vítězném" stromu pak zaměstnanci odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje zpracují, zveřejní a zašlou do celostátního výběru. „Každý z nás by si měl uvědomit, že stromy a zeleň obecně doprovází člověka v celém období jeho historického vývoje a mají příznivý vliv na jeho životní podmínky. Vzhledem k tomu, že se snažíme rekonstruovat parky a rozšiřovat zeleň, věříme, že strom hodný obdivu se najde i v městské části Praha 10,“ doplnil 1. zástupce starosty Vladimír Novák.

Podle něj to nemusí být jen ten nejstarší, nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější nebo nejvzácnější strom. Třeba "nejsympatičtější" strom s příběhem, který dokáže spojovat lidi, kteří v jeho blízkosti bydlí nebo k němu mají vztah.
 
Své tipy nám můžete zasílat elektronickou poštou na adresu romank@p10.mepnet.cz, SMS zprávou na tel. 736499364 či je nám sdělte na záznamovou Ekolinku - 267093725. Nezapomeňte uvést, kde se strom nalézá, o jaký strom jde a případně proč je Vaším favoritem. Pište a volejte do 31. srpna. Více informací získáte na www.stromzivota.cz.