V SUOMI HLOUBĚTÍN VYROSTOU I DRUŽSTEVNÍ BYTY

Druhá etapa projektu Suomi Hloubětín, nazvaná podle finského města Oulu, získala nového investora. Je jím stavební bytové družstvo Stavbař. Developerská společnost YIT zde pro něj postaví 90 nových bytů koncipovaných jako družstevní bydlení. Navazuje tak na předchozí úspěšnou spolupráci z projektu Hyacint Modřany. Výstavba etapy Oulu v Suomi Hloubětín bude probíhat společně se stavbou třetí fáze Turku, při níž vyroste 106 bytových jednotek YIT prodávaných do osobního vlastnictví.  

Spolupráci s bytovým družstvem Stavbař navázala YIT již při realizaci projektu Hyacint Modřany. „Při této první zakázce jsme pro družstvo postavili přes 80 bytů ve dvou domech. Vyzkoušeli jsme si, že naše spolupráce velmi dobře funguje, a proto v ní budeme rádi pokračovat i v projektu Suomi Hloubětín. Družstevní bydlení má v Česku dlouhou tradici a je vhodnou alternativou pro řadu lidí, kteří mohou mít problémy se získáním hypotéky. Navíc není neznámé ani v severských zemích. I ve Finsku existuje družstevní vlastnictví a první finské družstevní byty vznikly v Helsinkách již na počátku minulého století,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Druhá etapa Oulu zahrnuje 3 nízkoenergetické šestipodlažní domy, v nichž vznikne 90 nových družstevních bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. Ke všem jednotkám patří balkony, byty v nejvyšším, ustupujícím podlaží mají velké terasy a ty přízemní zase předzahrádky směřující do zeleného patia. Společné podzemní podlaží je určeno pro parkovací stání, sklepy a kočárkárny. Architektonické řešení domů je opět inspirováno severskou architekturou a všechny byty budou tradičně zachovávat finský styl bydlení. Dokončení etapy Oulu developer plánuje společně s etapou Turku na léto 2018.

SUOMI HLOUBĚTÍN V KOSTCE
•    Inspirace z obdobných rozsáhlých rezidenčních areálů, které YIT staví v mateřském Finsku (Konepaja, Merenkulkijanranta, Tripla) 
•    Jednotlivé etapy Suomi Hloubětín jsou pojmenované po finských městech (Espoo, Oulu, Turku…) 
•    Lokalita: Praha 9 – Hloubětín v sousedství říčky Rokytky, mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská s veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti jsou zastávky metra Kolbenova a Hloubětín. 
•    Počet etap výstavby: 8
•    Celková rozloha: více než 9 hektarů 
•    Celkový počet bytů v 8 etapách: téměř 900 
•    První etapa Espoo se 149 byty bude dokončena v létě 2017 a v současné době je už z 80 % vyprodána.