V pražském kině Lucerna začíná přehlídka zemí ASEAN

V pražském kině Lucerna bude dnes v podvečer zahájen třetí ročník festivalu zemí ASEAN, konkrétně Filipín, Thajska, Indonésie, Malajsie a Vietnamu. Potrvá do 13. září a všechny projekce uvede zdarma s českými a anglickými titulky. Loni zhlédlo pět filmů festivalu 1400 diváků. 

Zahajovacím titulem bude animovaný dobrodružný snímek RPG Metanoia režiséra Luise Suareze - vůbec první filipínský celovečerní 3D film. Jeho hrdinou je kluk Zero zběhlý v zacházení se všemi možnými zbraněmi. Vydává se na cestu přes hordy robotů a bojuje s nimi, aby odhalil, jakou cenu má tajemná maska dávající svému nositeli nadpřirozenou sílu. Hra se náhle přeruší a počítač přestane reagovat. 
    
Akci organizují velvyslanectví uvedených zemí v České republice. ASEAN je sdružení národů jihovýchodní Asie sdružující Brunej, Filipíny, Indonésii, Kambodžu, Laos, Malajsii, Myanmar, Singapur, Thajsko a Vietnam. Za svůj cíl si organizace vytkla urychlit ekonomický růst, sociální pokrok, kulturní rozvoj a vzájemné vztahy svých členů. 
 
zdroj: ČTK