V Praze začne večer módní víkend, pro veřejnost od čtvrtka

V Praze dnes večer odstartuje několikadenní série módních přehlídek, výstav, workshopů, koktejlů a společenských akcí Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Poprvé představí, jak je tomu zvykem u zavedených zahraničních módních akcí, kolekce návrhářů pro nadcházející sezonu jaro/léto 2015. Dnešek patří zahajovacímu koktejlu pro zvané v hotelu Four Seasons, výstavu značky Tom Ford, která při něm bude zahájena, mohou až do neděle navštívit všichni milovníci módy.

Ve čtvrtek pak začne hlavní program, který se koná v budově Právnické fakulty UK a nabídne především módní přehlídky dvacítky českých a slovenských módních návrhářů. Své nové modely uvedou návrháři Kateřina Geislerová, Martina Špetlová, Jakub Polanka, Zuzana Kubíčková, Miro Sabo, Petra Balvínová, značky Chatty či LaFormela a další.
 
Dvakrát bude moci publikum vidět českou topmodelku Janu Knauerovou i Kanaďana Ricka Genesta, hvězdu světového modelingu přezdívanou Zombie Boy kvůli jeho extravagantnímu tetování většiny těla; obličej mu zdobí kresba lebky, temeno hlavy struktura připomínající mozek. V pátek se představí jako model na dvou přehlídkách, v noci týž den pak vystoupí jako hostující DJ.
 
Pořadatelé dali prostor i studentům, 11 z přibližně tří desítek přihlášených z českých a slovenských vysokých i vyšších odborných škol vytvářelo modely na zadání jedné z nejznámějších tuzemských návrhářek, Liběny Rochové.
 
"Dostali tři materiály v jedné barvě, všichni stejné množství metráže a zpracovávali ji inspirováni právě materiálem. Chtěla jsem po nich kreativnější věci, které jsou ve větších oděvních formách," uvedla k soutěžnímu workshopu Red Cut Rochová. Studenti představí své modely na nedělní přehlídce, vítěz získá možnost zdarma prezentovat svoji kolekci v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2015. Všechny modely budou vydraženy v charitativní aukci.
 
zdroj: ČTK