V Praze 10 proběhlo vánoční losování bytů

Tradiční losování bytů v Praze 10 se těšilo opět velkému zájmu lidí. Společenská událost s kulturním programem vyvrcholila v odpoledních hodinách před zimním stadionem Slavie losováním bytů ve čtyřech kategoriích, a to pro mladé lidi do 30 let, rodiny s dětmi do 18 let, samoživitele s dětmi do 18 let a jednotlivce nad 30 let.

 „Tuto tradici držíme od roku 2003. Včetně dnešního losování jsme od jejího vzniku rozdělili celkem 160 bytů. Jsme přesvědčeni, že pro všechny dnešní výherce je to navíc hezký vánoční dárek,“ říká starosta městské části Praha 10 Milan Richter s tím, že tato forma přidělování bytů je zároveň nejtransparentnější.   

Žádost o byt do vánočního losování podalo celkem 96 uchazečů, přičemž 77 z nich splnilo požadavky městské části. „Ty pak byly zařazeny do osudí,“ upřesnil místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík. Největší počet bytů se rozděloval v kategoriích rodin s dětmi do 18 let a samoživitelů s dětmi do 18 let. „Pro každou kategorii bylo vyčleněno pět bytů. U rodin s dětmi se rozdělovaly větší byty 2+1,“ doplnil Zoufalík. V dalších kategoriích se přidělovaly vždy tři menší byty většinou 1+0.

V letošním roce to bylo druhé losování. Už v říjnu totiž obdobným způsobem městská část Praha 10 rozdělila 50 bytů , které se uvolnily po rozsáhlých kontrolách. „I když v losování letos někteří neuspěli, mohou se znovu přihlásit v příštím roce. V této pro občany Prahy 10 oblíbené tradici samozřejmě chceme pokračovat i nadále,“ uzavřel Zoufalík.

www.praha10.cz