V osudí vánočního losování o byty v Praze 10 bude 82 zájemců

Zúčastnit se v rámci vánočních trhů 17. prosince na Kubánském náměstí losování o tři desítky bytů projevilo zájem 106 zájemců. Požadavky městské části Praha 10 jich splnilo 82, a ti se objeví v osudí. Losovat se bude v pěti kategoriích, největší zájem byl v kategorii jednotlivci nad 30 let, kterých se přihlásilo 32. 

„Je to poprvé v historii losování, kdy v této kategorii projevilo zájem tolik lidí. Navíc se ukazuje, že se většinou jedná o seniory nebo lidi blížící se seniorskému věku,“ popisoval místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Velký zájem byl i v kategorii pro mladé lidi do 30 let, do které se přihlásilo 21 uchazečů, dále pak rodiny s dětmi (15), samoživitelé s dětmi (10) a bezdětní manželé nad 30 let (4). „Věříme, že pro všechny vítěze to bude hezký dárek. Ostatní, pokud jejich zájem potrvá, se mohou přihlásit zase příště. Vzhledem k tomu, že o tuto akci je stále větší zájem a rozdělování těchto bytů je podle našeho názoru to nejtransparentnější, chceme tradici udržet,“ poznamenal Zoufalík.  Tuto tradici drží městská část Praha 10 od roku 2003 a každoročně tímto způsobem rozdělí desítky bytů.
 
Losování bytů proběhne před vystoupením Xindla X, které bude vyvrcholením vánočních trhů. Akci pak 29.prosince završí předsilvestrovské tržiště. Program je koncipován pro všechny věkové kategorie. Pro děti to budou zejména vánoční dobrodružství čertíka Ferdy nebo Čertovsky popletené Vánoce spojené se soutěžemi, tanci a zpěvy, pro dospělé zase farmářský trh. Bavit návštěvníky by měly také děti základních a mateřských škol.