Troškovy Babovřesky 2 v čele návštěvnosti kin

Prvních 71.640 diváků si při prvním popremiérovém víkendu připsala komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Celkem s předpremiérami v krajích jich má na kontě přes osmdesát tisíc a téměř jedenáctimilionové tržby. První díl v kinech zhlédlo přes 650.000 lidí. 

Podle informací Unie filmových distributorů je na druhém místě americký animovaný Lego příběh s počtem 21.960 víkendových diváků. O deset tisíc méně zhlédlo komedii Roberta Sedláčka Dědictví aneb Kurvaseneříká. 
    
Následuje americký příběh z prostředí finančníků Vlk z Wall Street s Leonardem Di Capriem v titulní roli. V českých kinech ho už vidělo více než čtvrt milionu zájemců. Francouzská novinka Bella a Sebastián je pátá, následovaná Vorlovou Vejškou. Ta má na kontě 130.000 diváků a tržby přes 17 milionů korun. 
    
Už jedenáct týdnů se v tabulce drží americký snímek Hobit: Šmakova dračí poušť. Za tu dobu ho zhlédlo přes 591 tisíc lidí, kteří v pokladnách kin nechali téměř 91 milionů korun. 
    
Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.
 
zdroj: ČTK