Titul Pes Prahy 10 získal čtyřletý bígl Monty

O titulu Psa Prahy 10 je rozhodnuto. Hlasování prvního ročníku soutěže skončilo. Šampionem se stal čtyřletý bígl Monty, kterého vybrala porota složená ze známých osobností, odborníků na kynologii, zástupců sponzorů a zástupců pořádající Městské části Praha 10.

Soutěž probíhala na webových stránkách www.pesprahy10.cz. Desítku finalistů vybrala svými hlasy veřejnost. Celkového vítěze z finálové desítky zvolila následně porota ve složení Milan Richter (starosta Prahy 10), Vladimír Novák (místostarosta Prahy 10), Hana Žertová (odbornice na zvířecí psychologii), Petr Dvořák (šéfredaktor časopisu Svět psů), Lukáš Vondráček (majitel e-shopu Intershop-krmiv.cz), Lešek Semelka (hudebník), Dagmar Patrasová (zpěvačka a herečka), Dáša Zázvůrková (zpěvačka), Šárka Marková (zpěvačka) a František Fuka (publicista).

Konečné pořadí po sečtení bodů od jednotlivých porotců vypadá takto:

1. místo: Monty
2. místo: Bella
3. místo: Harry
4. až 7. místo: Hank, Jerry, Mášenka, Niels
8. místo: Jirka
9. místo: Alfréd
10. místo: Princ
(Kliknutím na jednotlivá jména si můžete prohlédnout fotografie.)

Následovat bude předání cen vítězům, které se uskuteční v pátek 3. února 2012 v 16:00 hodin na Úřadě Městské části Praha 10.

Díky úspěchu prvního ročníku soutěže uvažuje Městská část Prahy 10 o uspořádání dalších ročníků. "Vzhledem k obrovskému nadšení chovatelů jsme velmi nakloněni myšlence pokračovat v soutěži i v dalších letech," dodal Vladimír Novák.