Studenti obnoví v Praze 10 cyklopark

O tom, že lidem z Prahy 10 není okolí jejich bydliště lhostejné, svědčí projekt tří studentů fakulty architektury ČVUT, který se zabývá obnovou cykloparku mezi ulicí V Olšinách a hřištěm Gutovka, v blízkosti stanice metra Strašnická. Zpracování projektu s řadou nápadů zaujalo hodnotitele soutěže Zásobník projektů – Město na míru natolik, že se nakonec projekt stal jedním z vítězných. „Zajímavé na něm je, jakým způsobem si studenti s řešením této lokality poradili, aby z parku vytvořili místo pro odpočinek a sportování nejen pro děti, ale i širší veřejnost. Proto jsme se tento projekt rozhodli podpořit a dát jim příležitost ho zrealizovat,“ řekl starosta městské části Praha 10 Milan Richter k projektu nazvanému „Cyklopark dětem“.

V parku by podle návrhu měly vzniknout atrakce pro malé cyklisty, jako například silniční pruhy, přechody, koše umístěné do pneumatik a interaktivní značky, jež si děti samy namalují. Zároveň budou v okolí trasy vybudovány altánky pro ostatní návštěvníky, aby si mohli jen tak odpočinout ve stínu a sledovat dění kolem sebe. Plán obsahuje i terénní úpravy v podobě travnatých valů, které by měly dětem nabídnout další vyžití nebo dospělým třeba příjemné opalování na sluníčku. „Park bude také zbaven části tolik kritizovaného křoví, čímž vzniknou nové průhledy a zaniknou temné uličky, kvůli kterým se člověk bál v noci parkem projít. Tím se zároveň zvýší bezpečnost celé lokality,“ připomněl starosta Richter.

Vzhledem k tomu, že mladí architekti chtějí svůj návrh mít co možná nejdokonalejší, rozhodli se uspořádat ještě před samotným spuštěním obnovy parku, plánované na srpen až září, několik happeningů, a dát tak prostor k vyjádření veřejnosti. Zároveň nabídli zájemcům podílet se na projektu nejen verbálně, ale i fyzicky.
 
Pro bližší informace můžete také navštívit blog cyklopark.blogspot.cz či stránky Cyklopark dětem na sociální síti Facebook.