Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Smogová situace je ráno v Praze na některých místech špatná

24. 01 2013 | V pražském ovzduší jsou dnes ráno na čtyřech místech výrazně překročeny povolené hodinové koncentrace polétavého prachu. Podle meteorologů je situace špatná zejména na Smíchově, v Libuši, Stodůlkách a Průmyslové ulici, kde se hodinové koncentrace pohybují dokonce nad 100 mikrogramy na metr krychlový. Povolený denní limit 50 mikrogramů je ale překročen na všech 13 pražských stanicích. 

V pražském ovzduší jsou dnes ráno na čtyřech místech výrazně překročeny povolené hodinové koncentrace polétavého prachu. Podle meteorologů je situace špatná zejména na Smíchově, v Libuši, Stodůlkách a Průmyslové ulici, kde se hodinové koncentrace pohybují dokonce nad 100 mikrogramy na metr krychlový. Povolený denní limit 50 mikrogramů je ale překročen na všech 13 pražských stanicích. ČTK to zjistila z webu Českého hydrometeorologického ústavu. 

Smog trápí téměř celou Českou republiku. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji, kde je limit na všech stanicích minimálně dvojnásobně překročen, na některých stanicích i trojnásobně. Na Třinecku byla vyhlášena smogová situace, která platí i ve středních Čechách a Ústeckém kraji. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO