Smích doprovází celým představením

Soubor složený pro diváky ze známých televizních tváří stále dokazuje, že pobavit hlediště jim nedělá žádný problém.

Ať se rozhodnete navštívit všem známou Dívčí válku či komedii Můžu k tobě?, neuděláte chybu.

Dívčí válka

Legendární komedie F.R.Čecha Dívčí válka, která výrazně omládla v novém zpracování, úspěšně táhne po českých a moravských pódiích.Divadlo Artur vychází ve svém zpracování z verze originálního souboru z 90 let minulého století a přidalo vlastní nápady a styl. A na co sází Divadlo Artur ve svém pojetí je otázka pro principála divadla Jindru Kriegela. „Sázíme na dravost, energii, radost a krásu mládí a na druhé straně na zkušenosti a vyhranost. Je úžasné, že tak krásné kolegyně jsou obdařeny i talentem hereckým. A pokud jde o zralost a zkušenosti je tu Upír Krejčí. Ten je často vzhledem ke svému věku terčem vtípků, ale bere to z nadhledem a dokáže nám pěkně oplatit. Do souboru zapadl skvěle a je pro nás studnicí nápadů a zkušeností. Nadhled a jistota je znát z každého jeho slova, a dvojroli Vojena a Častavy si užívá.“
 
Nové zpracování přitahuje i pozornost agentur, které obsazují herce do filmů a seriálů. Kdo hodně překvapil agenty je Miroslav Šimůnek, který hraje v Dívčí válce panice Ctirada. „ Měli Mirka zaškatulkovaného jako hezkého charakterního herce, prince z pohádek, ale on je překvapil svým komediálním talentem, takže si Mirka musí přidat i do kolonky komici.“ dodává s úsměvem principál, Jindra Kriegel. Ten tak díky roli knížete Přemysla dostal prostor v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Gympl, Cesty domů a Ulice. Evidentně šťastnou ruku má Divadlo Artur při výběru dalších herců a jejich obsazení. Roli siláckého Bivoje alternují Lukáš Langmajer a Braňo Polák. Doktor od Jezera hrochů Jaroslav Šmíd si užívá roli Božského Lumíra. Sestavu skvěle doplňuje a energii rozdává Pavlína Mourková.
 
Sám Ringo Čech posvětil toto nové profesionální zpracování autorským souhlasem. Přijďte se tedy podívat na legendu o Přemyslovi, Vlastě, Bivojovi a dalších a na věčný boj mezi mužem a ženou trochu z jiného úhlu. Skvělý Ringův humor, geniální text a hravost a krása mládí, to je velmi chutný koktejl, který pro Vás namíchalo Divadlo Artur.
 
Divadlo Artur do konce letošní divadelní sezóny v Divadle Gong uvede tato představení:
16.3. Sto let v očistci
17.3. Svaté neřesti
21.3. Dívčí válka
1.4. Dívčí válka
13.4. Tři v háji
14.4. Sto let v očistci
30.4. Svaté neřesti
15.5. Dívčí válka
16.5. Dívčí válka odpolední představení
16.5. Dívčí válka večerní představení
21.5. Sto let v očistci
30.5. Svaté neřesti
3.6. Svaté neřesti
 
Poté se od 22.6.2015 přesouvá na letní scénu na Harfě, kde bude mít bohužel oblíbené představení 30.6. Dívčí válka derniéru.
 
Vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal.