Senioři v Praze 10 dbají na svou bezpečnost

Překvapivě velký zájem měli senioři v Praze 10 o bezpečnostní školení Městské policie a Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy v rámci akce MČ Praha 10 „Bezpečný senior“, kde se dozvěděli zásady a postupy při vzniku požáru nebo při přepadení doma či na ulici.

Překvapivě velký zájem měli senioři v Praze 10 o bezpečnostní školení Městské policie a Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy v rámci akce MČ Praha 10 „Bezpečný senior“, kde se dozvěděli zásady a postupy při vzniku požáru nebo při přepadení doma či na ulici. „Akce byla zaměřena zejména na prevenci kriminality pro seniory a zdravotně postižené, se kterou se setkali nebo mohou setkat v běžném životě,“ vysvětlil 1. zástupce starosty MČ Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Bezpečnostní akce se seniory a zdravotně postiženými se uskutečnila v červnu celkem třikrát v KD Barikádníků v Praze 10. Naposledy to bylo včera. „Zájem byl obrovský. Pokaždé byl sál s 250 místy úplně zaplněn. Z toho nám vyplývá, že senioři se o bezpečnost zajímají. Proto plánujeme, že takováto setkání ještě v budoucnu zopakujeme,“ dodal Zoufalík s tím, že každý účastník si odnesl  lékovku, bezpečnostní alarm a dveřní řetízek.