Rodiče nově narozených dětí opět sázeli stromy v Praze 10

Celkem 14 nových stromů pomohli včera vysázet rodiče nově narozených dětí z Prahy 10 v malém parku U Vršovického nádraží v rámci úspěšného projektu Prahy 10. Pod jeho hlavičkou se podařilo za posledních pět let radnici za pomoci rodičů z Prahy 10 vysázet na území celé Prahy 10 již téměř 2000 nových stromů a přispět tak ke zlepšení životního prostředí i vztahu lidí ke svému bydlišti.

"V rámci dubnového sázení celé území Prahy 10 zkrášlí téměř 100 nových stromů a v projektu budeme samozřejmě pokračovat v dalších etapách," řekl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, který se včerejšího sázení zúčastnil. Do projektu se mohou rodiče přihlásit u vítání občánků a mohou si vybrat i lokalitu výsadby "jejich" stromu. Následně jsou podle vhodného období pro výsadbu pozvání na společné sázení. Každý rodič dostane navíc památkový certifikát a GPS souřadnice stromu. Každý strom je navíc opatřen i cedulkou s křestním jménem dítěte. "Máme vcelku milý problém, kterým začíná být nedostatek vhodných míst pro další stromy," popsal nečekané potíže projektu místostarosta Zoufalík.

Finanční náročnost na realizaci projektu se pohybuje ve statisících korun a zahrnuje jak nákup dřevin, tak jejich výsadbu a pozdější údržbu.

Další podrobnosti o projektu jsou uvedeny na webových stránkách radnice: http://www.praha10.cz/projekty-mc/aktualni-akce/strom-za-kazde-narozene-dite-.aspx

Fotogalerie z dřívejších výsadeb zde: http://www.praha10.cz/projekty-mc/aktualni-akce/strom-za-kazde-narozene-dite-/fotogalerie-strom.aspx