Řidiče v kradeném voze zastavil až zátaras, dva policisté zraněni

Po vážné nehodě bylo dnes na více než tři hodiny uzavřeno Karlovo náměstí v centru Prahy. Řidič, kterého pronásledovali policisté, tam narazil do zátarasu vytvořeného z policejního auta. Zraněni při tom byli dva policisté a řidič pronásledovaného vozu. ČTK to řekly mluvčí pražské policie a záchranné služby Hana Jeřábková a Jiřina Ernestová. Provoz byl na náměstí znovu obnoven krátce po 15:00. 

"Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranky. 
    
Podle policejní mluvčí řidič začal před policisty ujíždět poté, co ho vyzvali k zastavení kvůli podezření, že má na voze kradené registrační značky. "Řidiče vyzvali k zastavení, což ale nerespektoval a začal jim ujíždět," uvedla mluvčí. 
    
Hlídka podle ní pronásledovala řidiče od Jižní spojky přes ulice Na Výtoni, Vyšehradská a Palackého směrem ke Karlovu náměstí, kde byl už vytvořen z dalšího policejního vozidla zátaras. Do něj řidič pronásledovaného vozu v plné rychlosti narazil, řekla Jeřábková. Doplnila, že podle následného zjištění policistů byl i vůz, se kterým řidič ujížděl, kradený. 
    
Dopravu na Karlovo náměstí řídila zhruba od 11:45 dopravní policisté. Omezení se dotklo i některých tramvajových linek, jejich provoz byl obnoven po krátce po 14:00. Auta se pak na náměstí mohla vrátit asi o hodinu později. 
 
zdroj: ČTK