Revitalizaci Malešického parku je možné sledovat na internetu

Rozsáhlou revitalizaci Malešického parku spojenou s případnými omezeními bude možné sledovat virtuálně i na zvláštních webových stránkách www.malesickypark.cz. Vedení radnice totiž ani během realizace projektu nechce celý park uzavřít, jenom nejnutnější části, kde se bude podle etap pracovat.

„Uvědomujeme si, že je to jedno z nejnavštěvovanějších míst Prahy 10. Proto chceme prostřednictvím internetových stránek dávat v průběhu rekonstrukce přehledné informace, aby lidé věděli, kam mohou do parku vyrazit, v kterých místech nebudou omezováni i jak rekonstrukce pokračuje,“ popsal starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

O rekonstrukci parku Praha 10 zevrubně informovala již v minulosti a do projektu promítla řadu připomínek místních občanů. V parku jsou již nyní také umístěny informační panely a od pondělí 9.ledna se v radničním informačním středisku územního rozvoje koná o rekonstrukci také výstava. „Vedle toho každý únorový čtvrtek bude u parku umístěn informační stánek s pracovníky radnice, kteří občanům i dalším zájemcům budou poskytovat o rekonstrukci informace osobně. 2. a 16.února bude stánek u místní pošty a autobusové zastávky otevřen od 9 do 12 hodin a 9. a 23.února od 13 do 17 hodin,“ popsal další způsoby informování občanů 1.místostarosta Vladimír Novák.

Na webových stránkách www.malesickypark.cz zájemci naleznou také veškeré informace o celkové revitalizaci, financování z evropských fondů, či jednotlivých etapách prostřednictvím interaktivní mapy s vizualizacemi. „Věříme, že po dokončení takto rozsáhlé revitalizace se z Malešického parku stane ještě vyhledávanější centrum pro trávení volného času a příjemné relaxaci,“ uvedl Novák.

Malešický park je situován v severní části malešického sídliště. Prostor parku utváří malešický hřbet v nejvyšší části na úrovni 265 metrů nad mořem a rozprostírá se na rozloze devíti hektarů. Jeho současná podoba odpovídá době svého založení v 60. letech minulého století. Revitalizace Malešického parku patří k nejvýznamnějším obnovám veřejných ploch realizovaných v městské části Praha 10. Cílem úprav parku je vytvoření moderního rekreačního centra plného zeleně a možností k vyžití i odpočinku. Rekonstrukce probíhat ve třech etapách a ukončení celé akce je plánováno na začátek roku 2013.

V průběhu prací budou odstraněny některé křoviny, které jsou se ve špatném dendrologickém stavu. Díky revitalizace park naopak získá přes 350 nových stromů. Nový Malešický park bude opravdovou chloubou Prahy 10: počítáno je s okruhem pro cyklisty, novým dětským hřištěm i novými herními prvky, cvičebním senior-parkem i hřištěm pro handicapované. Nový mobiliář obsáhne mj. 320 nových laviček, 60 odpadkových košů, cyklostojany či toalety. Součástí parku bude i vodní prvek s vodní kaskádou či sluncem nabíjené noční osvětlení.