Před druhým kolem voleb se ČSSD a KSČM v Praze vzájemně podpoří

Předsednictvo pražské organizace ČSSD se před druhým kolem senátních voleb rozhodlo v Praze 8 veřejně podpořit komunistického kandidáta Jiřího Dolejše. Uvedlo to dnes ve výzvě voličům. Komunisté naopak vyzvali své příznivce k podpoře kandidátů ČSSD v dalších třech pražských obvodech.

Vedení pražské ČSSD připomnělo, že volby jsou podle názoru strany "referendem o asociální vládní politice". Vyzvalo také k podpoře pražských sociálnědemokratických kandidátů Evy Sykové, Františka Adámka a Stanislava Křečka. Komunisté ve výzvě voličům připomenuli, že na rozdíl od prvního kola voleb dostanou hlasovací lístky až ve volebních místnostech.

Místopředseda KSČM a poslanec Dolejš postoupil v Praze 8 do druhého kola senátních voleb, kde se utká s kandidátkou vládní ODS Danielou Filipiovou. Dolejš je vůbec prvním levicovým kandidátem, který v Praze postupuje do druhého kola volby z prvního místa. V kole prvním získal 22,05 procenta hlasů, někdejší ministryně zdravotnictví a senátorka Filipiová, která před šesti lety uspěla v jiném pražském obvodu, obdržela 21,71 procenta hlasů.
 
Podle pražské ČSSD výsledky prvního kola voleb do Senátu v Praze ukázaly, že lidé čím dál více nesouhlasí s pravicovou politikou. "Poprvé v historii České republiky má sociální demokracie reálnou šanci získat v Praze zastoupení v Senátu," zdůraznil šéf pražské sociální demokracie Jiří Bodenlos. Syková, Adámek i Křeček jsou podle něj osobnosti, které dokážou oslovit pražské voliče svým politickým programem a zkušenostmi.
 
zdroj: ČTK