Praha si nechá udělat studii na stavbu domu nad stanicí Florenc

Praha si nechá vypracovat studii na stavbu nové budovy nad stanicí metra C Florenc. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Vzniknout by tu mohla administrativní budova pro magistrátní úředníky a obchody. Kdy a zda se stavba a rekonstrukce uskuteční a kolik přesně by stála, určí studie. 

Na projektu by měla spolupracovat Praha s dopravním podnikem (DPP) a společností Billa, která tu má supermarket. Do stavby se Praha pustí pouze v případě, že studie prokáže její výhodnost pro město. 
    
Cílem rekonstrukce pozemku mezi ulicemi Sokolovská, Ke Štvanici a Za Poříčskou bránou je zkultivovat území, které je nyní podle města nevyužité a zanedbané. 
    
Nad stanicí by měl vzniknout osmipatrový dům s kancelářemi o podlažní ploše až 30.400 metrů čtverečních. Do něho by se mohli případně nastěhovat i magistrátní úředníci z pronajatých prostor ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Takové prostory by splňovaly podmínky pro moderní kanceláře a výhodou by byla výborná dostupnost MHD, uvedla již dříve radní Eva Vorlíčková (TOP 09). 
    
V rámci prací by se vestibul stanice v Sokolovské ulici měl posunout do podzemního podlaží, nynější výstup by byl zdemolován. Celkem by měly rekonstrukce a stavba trvat zhruba sedm let. Do této lhůty je započítána i doba nutná pro přípravné a projektové práce. 
    
Oprava stanice by vyšla podle předběžného odhadu na 400 milionů, stavba budovy na zhruba 1,98 miliardy. Opravu metra by zajistila nově zřízená soukromá společnost Florenc Mall, DPP by ji platit neměl. Přesné částky zatím nejsou známy. 
 
zdroj: ČTK