Praha 10 za první čtvrtletí tohoto roku likvidovala 74 černých skládek

3. 05 2012 | Zvýšenými kontrolami a zapojením veřejnosti se snaží městská část Praha 10 o likvidaci černých skládek ze svého území. Tento problém řeší nejen v rámci svých pozemků, ale i ostatních vlastníků. „Daří se nám tímto způsobem včas odstraňovat nešvary nezodpovědných lidí, kteří si pletou veřejné prostranství s odkladištěm všeho nepotřebného. Za první čtvrtletí tohoto roku se podařilo zlikvidovat 74 černých skládek a odvézt téměř 14 tun odpadu,“ řekl 1. Zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák s tím, že provedeno za zmiňované období bylo téměř 500 kontrol.

Znečištěná místa nebo vznikající černé skládky odhalují při svých pravidelných kontrolách pracovníci úřadu nebo jsou na ně upozorňováni obyvateli Prahy 10. „Nejčastěji je to formou MMS zpráv, kterými nás lidé upozorňují na inkriminovaná místa. Na základě jejich podnětů, jsme pak schopni rychle reagovat a zjednat nápravu,“ přibližuje místostarosta Novák. Podle něj od ledna do března tohoto roku lidé zaslali prostřednictví MMS zpráv přibližně 50 podmětů. Ve většině případů se týkaly upozornění na černé skládky, znečištění ploch, údržbu zeleně, závady na komunikacích či městském mobiliáři.

Městská část se v rámci péče o zeleň zaměřuje i na úklid psích exkrementů. V prvním čtvrtletí bylo odstraněno mobilními vysavači téměř 11 tun. „Je to další nešvar některých psích majitelů, kteří po svých „miláčcích“ nejsou ochotni uklidit, a to i přesto, že v okolí většiny veřejné zeleně jsou rozmístěny pytlíky a koše na psí exkrementy,“ přiblížil Novák. 
 
Kromě městských pozemků jsou kontrolována i veřejně přístupná místa ve vlastnictví různých organizací či soukromých majitelů. „V případě, že se zjistí na tomto pozemku skládka či jiné znečištění, snažíme se majitele kontaktovat a dohodnout se na nápravě, následně je mu zaslána výzva k zabezpečení úklidu a pravidelné údržbě,“ popisuje Novák s tím, že udržováním čistoty se radnice začala zabývat před třemi lety a v tomto trendu chce pokračovat i nadále.
 
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO