Praha 10 pořádá pro seniory tréninky paměti

V rámci Národního týdne trénování paměti od 12. do 18. března připravila Praha 10 ve spolupráci s organizací Senior Help přednášky zaměřené na trénování paměti pro seniory.

"Cílem akce je zlepšit našim seniorům kvalitu života a představit jim možnosti domácího trénování paměti. Zároveň jim ukázat, že pravidelný trénink paměti prodlužuje jejich soběstačnost a posiluje sebevědomí," popsal starosta městské části Praha 10 Milan Richter s tím, že akce je pro seniory z Prahy 10 zdarma.

Přednášky se uskuteční ve dnech 13. až 15. března v prostorách radnice na adrese Vršovická 1429/68, Praha 10, ve velkém zasedacím sále, v 1. patře budovy B a to vždy od 14.00 hodin. "Snažíme se tím rozšiřovat i nabídku pro využití volného času seniorů. V tomto případě jim bude zábavným způsobem předveden trénink paměti rozvíjející individuální schopnosti každého účastníka," upřesnil místostarosta městské části Praha 10 pro sociální oblast Vladislav Lipovský.

Právě všestranná péče o seniory je jednou z hlavních priorit městské části Praha 10. Kromě pestré škály kurzů a nejrůznější akcí se snaží i o rozšiřování sociálních a zdravotní služeb. Nedávno otevřela nový pavilon pro Alzheimerovu chorobu ve Zvonkové a dostavěla nejmodernější sociálně-zdravotní zařízení v Sámově ulici.

V případě zájmu o přednášky zaměřené na trénink paměti je nutné potvrdit účast a termín u Bc. Lindy Zákorové, koordinátorky komunitního plánování sociálních služeb na tel. čísle 267 093 226 nebo e-mailem: LindaZ@Praha10.cz.