Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Praha 10: O třetinu více košů na psí exkrementy

30. 03 2010 | Třetinový nárůst počtu odpadkových košů a sáčků na psí exkrementy odsouhlasila na svém středečním zasedání rada desáté městské části. „Lepší dostupnost těchto košů a sáčků by měla přispět k lepšímu vzhledu našich ulic i veřejných prostranství. Při výběru jsme zohlednili jak místa s větším pohybem psů, tak i návrhy od našich občanů,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

K současným 130 místům nyní přibude dalších 50 lokalit a 15 nových zásobníků k stávajícím košům. Ty tak budou sloužit celkem 7,5 tisícům v Praze 10 registrovaných psů. Na koších bude nalepena i samolepka vybízející majitele psů k úklidu po svých čtyřnohých miláčcích. „Náklady na zvýšení počtu košů a jejich pravidelnou údržbu dosáhnou do konce tohoto roku částky téměř 490 tisíc korun,“ uvedl starosta s tím, že seznam nových míst naleznou zájemci na internetových stránkách Prahy 10.


Do boje proti nenáviděným psím exkrementům od dubna vyrazí ale i posílená „flotila“ mobilních čtyřkolek – vysavačů. Praha 10 doposud provozovala pět těchto čtyřkolek. „Od příštího měsíce budeme jejich počet průběžně posilovat až na cílový stav deseti kusů,“ popsal Lipovský další „zbraň“ radnice.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO