Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Praha 10: O třetinu více košů na psí exkrementy

30. 03 2010 | Třetinový nárůst počtu odpadkových košů a sáčků na psí exkrementy odsouhlasila na svém středečním zasedání rada desáté městské části. „Lepší dostupnost těchto košů a sáčků by měla přispět k lepšímu vzhledu našich ulic i veřejných prostranství. Při výběru jsme zohlednili jak místa s větším pohybem psů, tak i návrhy od našich občanů,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

K současným 130 místům nyní přibude dalších 50 lokalit a 15 nových zásobníků k stávajícím košům. Ty tak budou sloužit celkem 7,5 tisícům v Praze 10 registrovaných psů. Na koších bude nalepena i samolepka vybízející majitele psů k úklidu po svých čtyřnohých miláčcích. „Náklady na zvýšení počtu košů a jejich pravidelnou údržbu dosáhnou do konce tohoto roku částky téměř 490 tisíc korun,“ uvedl starosta s tím, že seznam nových míst naleznou zájemci na internetových stránkách Prahy 10.


Do boje proti nenáviděným psím exkrementům od dubna vyrazí ale i posílená „flotila“ mobilních čtyřkolek – vysavačů. Praha 10 doposud provozovala pět těchto čtyřkolek. „Od příštího měsíce budeme jejich počet průběžně posilovat až na cílový stav deseti kusů,“ popsal Lipovský další „zbraň“ radnice.

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO