Praha 10 bude opět nadělovat byty pod stromeček

Již tradiční vánoční losování v tomto roce v podobě tří desítek bytů pro své občany připravila na letošek opět desátá městská část. Jako každý rok budou jejich noví nájemci vybráni ve veřejném losování, tentokrát v sobotu 17.prosince na Kubánském náměstí. 

"Těší nás, že tato akce se mezi lidmi v Praze 10 už stala neodmyslitelnou součástí příchodu Vánoc. Tento způsob přidělování bytů je navíc ten nejtransparentnější," řekl místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Losovat se budou byty v pěti kategoriích a to pro mladé lidi do 30 let, rodiny s dětmi, samoživitele s dětmi, bezdětní manželé nad 30 let a jednotlivci nad 30 let. "Možnost získat nájemní smlouvu tímto způsobem dostaly téměř všechny věkové skupiny, které mají problémy s bydlení. Žadatelé musí splňovat podmínky pro pronajímání bytů v Praze 10 a podat od 1. listopadu do 1. Prosince 2011 do 12. hodin na úřadě svou žádost," upřesnil Bohumil Zoufalík.
 
Tuto tradici drží městské část Praha 10 od roku 2003 a každoročně tímto způsobem rozdělí desítky bytů. "Zatím takto bylo pronajato přes 120 bytů," dodal místostarosta Zoufalík s tím, že tato tradice se těší ze strany obyvatel Prahy 10 zájmu, a proto ji chce městská část udržet i do budoucna.