Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Piáno na pražském náměstí Míru získalo nový \

6. 05 2014 | Piáno na pražském náměstí Míru získalo nový "kabátek" před nepřízní počasí. Navrhla a vytvořila jej architektka Markéta Zdebská, která se podílí na akci Piána na ulici. Kryt má umožnit umísťovat nástroje i pod širé nebe. Zdebská to dnes řekla ČTK.

Piána na ulici začal loni po Praze rozmísťovat kavárník Ondřej Kobza, brzy ho následovali lidé v dalších českých městech. Jen v metropoli takto bylo rozmístěno podle Zdebské 11 nástrojů, a to většinou v krytých prostorách. Například ale piáno na náměstí Míru muselo být na každou noc přikrýváno plachtou. 
    
Zdebská proto navrhla kryt, který bude nástroje chránit i ve volném prostranství. Zkušební provoz autorka zahájila dnes. Peníze na výrobu získala díky Linhartově nadaci a materiál poskytl sponzor. Ochranný kryt má při složení podobu většího piána. "Přístřešek se tedy v jeho podstatě chová jako pouzdro na nástroj; šitý na míru tak, aby tematicky podporoval umístěné piáno," poznamenala Zdebská. 
    
Jestli se nápad rozšíří i na další piána, se podle Zdebské ukáže během léta. V úvahu by pak připadalo zakrytí nástroje třeba na Kampě nebo ve Vrchlického sadech. 
    
V pražských ulicích se letos podle ní objeví proti loňsku méně pián. Minulý rok se totiž autoři projektem snažili vzbudit zájem lidí a rozšíření myšlenky i do dalších měst. 
    
Nástroje získávali především od soukromých dárců, kteří se sami přihlásili. Vandalové poničili dvě z nich, a to právě na pražském náměstí Míru a v Písku. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO