Pes Prahy 10 bude vybrán z více než 200 psů

V uplynulých dnech skončilo hlasování v soutěži o nejhezčího psa, již vyhlásila Městská část Praha 10. Klání, do něhož bylo možné přihlásit jakéhokoliv psa registrovaného v Praze 10, probíhalo na stránkách www.pesprahy10.cz. Dne 10. ledna 2012 bylo hlasování ukončeno a deset psů s nejvyšším počtem hlasů postoupilo do velkého finále. Absolutního vítěze soutěže vybere z desítky finalistů porota složená z odborníků, umělců a zástupců Prahy 10.

"Jsme velmi potěšeni, že se o titul Pes Prahy 10 ucházel tak velký počet zájemců," uvedl Milan Richter, starosty Prahy 10. Samotné hlasování začalo 1. prosince 2011 a po celou dobu trvání soutěže zaznamenávali organizátoři značný zájem soutěžících, přihlášeno bylo celkově více než 200 psů. Webovou stránku www.pesprahy10.cz navštěvovalo v průměru přes 7000 hlasujících návštěvníků denně.

Hlasování bylo v souladu s vyhlášenými pravidly soutěže ukončeno 10. ledna 2012 ve 14:00. Deset psů s nejvyšším počtem bodů postoupilo do závěrečného finále, ve kterém o absolutním šampionovi rozhodne porota složená z umělců, odborníků v oboru kynologie, zástupců pořádající městské části i zástupců sponzorů. Mezi jejími členy budou například zpěvák a skladatel Lešek Semelka, odbornice na zvířecí psychologii Hana Žertová, starosta Prahy 10 Milan Richter a jeho první zástupce Vladimír Novák.

Pes, kterého porota zvolí vítězem, obdrží čestný titul Pes Prahy 10 a jeho majitel obdrží řadu tématických cen od sponzorů, jimiž jsou časopisy Psí kusy a Svět psů a obchod Intershop krmiv.

Díky úspěchu prvního ročníku soutěže počítá Městská část Prahy 10 s uspořádáním dalších ročníků. Vzhledem k obrovskému nadšení chovatelů jsme velmi nakloněni myšlence pokračovat v soutěži i v dalších letech," dodal Vladimír Novák.