Personální novinky z DZ Dražice: vedoucím manažerem nové divize fotovoltaiky je Luboš Vrbata

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, otevírá novou divizi se zaměřením na fotovoltaická řešení. Jejím vedoucím a zároveň manažerem pro obchodní rozvoj se stal Luboš Vrbata, který disponuje bohatými zkušenostmi z vyšších manažerských postů v energetické společnosti E.ON Energie. 

Důkazem know-how a expertizy DZ Dražice v oboru je jmenování Radka Červína, vedoucího prodeje NIBE pro Česko a Slovensko, předsedou oborové organizace Asociace pro využití tepelných čerpadel – člena Evropské asociace tepelných čerpadel.

Luboš Vrbata se bude jako vedoucí manažer věnovat rozvoji nové dražické divize fotovoltaiky, v níž bude zodpovědný za přípravu celkové strategie vstupu na místní a zahraniční trhy, rozvoj produktového portfolia i nastavení optimálních prodejních kanálů a zákaznické péče. V této pozici tak plně zúročí zkušenosti, které nabyl během svého působení v managementu energetické společnosti E.ON a na pozici specialisty Energetického regulačního úřadu. Luboš Vrbata vystudoval obor Ekonomika a řízení energetiky na ČVUT v Praze. Hovoří anglicky a německy a mezi jeho zájmy patří cestování, sport, rybaření a formule 1.  

„Fotovoltaika dnes zažívá opravdový boom a zájem o ni stále roste. Novou divizi jsme se rozhodli založit, protože již nyní disponujeme dostatkem kvalitních produktů pro různé typy fotovoltaických řešení. Luboš Vrbata, kterého jsme vybrali do jejího čela, patří k opravdovým odborníkům na moderní energetická řešení. Jsme proto přesvědčeni, že se mu podaří etablovat divizi fotovoltaiky na českém trhu i v zahraničí a dále ji úspěšně rozvíjet,“ dodává Karel Pacourek, generální ředitel DZ Dražice. 

Radek Červín v současné době působí jako vedoucí prodeje NIBE pro Česko a Slovensko. Své znalosti a zkušenosti znásobí na pozici předsedy Asociace pro využití tepelných čerpadel, jediné české profesní organizace sdružující společnosti zabývající se výrobou a prodejem těchto ekologických zařízení. Radek Červín absolvoval obor Strojní inženýrství – Technika životního prostředí na ČVUT v Praze. Hovoří anglicky a francouzsky a ve svém volném čase se věnuje sportu (volejbalu, sjezdovému lyžování či cyklistice), hudbě a rodině.