Para ořechy - lahodné a plné vitamínů

V sílu a benefity těchto brazilských ořechů věřili už dávní domorodci, a ne nadarmo jsou oblíbeným a doporučovaným zdrojem mnoha prospěšných látek i dnes. Para ořechy jsou vynikající a zamilovat si je není problém.

Důležitým přínosem para ořechů pro zdraví je podpora kvality a pružnost pleti. Snižují příznaky stárnutí, harmonizují hormonální funkce, podporují snižování hmotnosti a posilují zdraví srdce. Para ořechy také posilují imunitní systém, stimulují růst a opravu buněk, zlepšují trávicí proces, snižují riziko rakoviny a zvyšují plodnost mužů.

Brazilské ořechy jsou ceněné pro svou krémovou, lahodnou a nasládlou chuť, rostou nejčastěji podél větších amazonských řek na stejnojmenném velkém stromu v Jižní Americe. Plody jsou poměrně velké, chrání je tlustá dřevná skořápka. Para ořechy jsou zdrojem vlákniny, omega kyselin (3 a 6), proteinů, vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B9, E, D, železo, vápník, hořčík, draslík, sodík, fosfor, mangan, měď a zinek.

Kromě toho mají para ořechy mimořádně vysoký obsah selenu. 100 g ořechů obsahuje přibližně 1917 µg neboli 3 485 % doporučené denní dávky selenu, což z nich dělá největší přírodní zdroj tohoto minerálu. Tyto ořechy navíc, stejně jako mandle nebo piniové oříšky, neobsahují lepek, a jsou proto populární přísadou při přípravě bezlepkových pokrmů, coby zdravých alternativ pro lidi s alergií na pšenici a s celiakií.

Vynikající, zdravé a chutné para ořechy si můžete s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.