O kurzy pro matky po rodičovské je v Praze 10 velký zájem

Pro vysoký zájem matek o kurzy a vzdělávání se rozhodla městská část Praha 10 prodloužit evropský projekt „Do práce po rodičovské dovolené s „Desítkou“ do listopadu.

„Velký zájem nás přjemně překvapil. Proto jsme se rozhodli v projektu pokračovat. Ukazuje se, že rodičům, kteří končí rodičovskou dovolenou, projekt pomáhá daleko snáze překlenout tuto přechodnou fázi a následně se lépe uplatnit na trhu práce,“ řekl starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

Projekt totiž nabízí rodičům například počítačové kurzy, jazykové kurzy a vzdělávání v   nejrůznějších oblastech: pracovně právní, podnikání (uzavírání pracovních a obchodních smluv), kariérního plánování, vyjednávání, psychologie prodeje, marketingu a finančních zákonitostí. „Projekt je koncipován tak, aby obsáhl co nejširší škálu problematiky spojené s pracovním uplatněním. Vzhledem k velkému zájmu se nám potvrzuje, že jsme vystihli potřeby většiny maminek, které se chtějí vrátit do práce. Navíc jsme jim v rámci všech vzdělávacích aktivit nabídli také službu na hlídání dětí,“ upřesnil starosta Richter.

Kurzy jsou pro účastníky zcela zdarma a doposud je absolvovalo na 90 maminek. Na prvního tatínka, který se vrátí z rodičovské dovolené tak tyto kurzy Prahy 10 stále čekají. Projekt „Do práce po rodičovské dovolené s „Desítkou“ je určen i těm rodičům, kteří jsou po ukončení dovolené registrovaní na Úřadu práce. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 272 657 063 – Ing. Zina Všetečková (zinav@praha10.cz), Mgr. Michal Kočí (michalk@praha10.cz).