Novým Zahradním městem v Praze 10 projde Strašidelný pochod

Strašidelný pochod projde již tento čtvrtek (tj. 25. října 2012) Novým Zahradním městem v Praze 10. Pro rodiny s dětmi tuto akci připravilo občanské sdružení Seppia za podpory radnice Prahy 10. Tato akce je dalším realizovaným projektem ze šestice oceněných, které vybrala porota v rámci prvního ročníku unikátní soutěže Zásobník projektů – město na míru. 

„Nedávno jsme díky tomuto projektu pokřtili nové dětské dopravní hřiště ve Strašnicích, v sobotu byla otevřena nová naučná stezka na Zahradním městě a úspěch mají i průběžné pořádané „bootcamp“ cvičení v přírodě,“ zhodnotil dosavadní realizované projekty starosta Prahy 10 Milan Richter, který zároveň poděkoval obyvatelům i občanským sdružením, díky nimž tyto projekty spatřily světlo světa.

Cílem radniční soutěže je podpořit aktivitu a zájem obyvatel aktivně ovlivňovat své bezprostřední okolí a podílet se na veřejném dění ve svém bydlišti. Jednotlivci či sdružení se hlásili se svými projekty a porota rozhodovala o tom, zda-li jim radnice na jejich záměry finančně přispěje. „Je pro nás příjemným zjištěním, že existuje řada lidí, kterým není lhostejné jejich okolí, jejich město a jsou ochotni investovat svůj čas a energii do projektů, které přináší radost všem,“ dodal starosta.
 
Sraz účastníků Strašidelného pochodu je v 17:00 hodin u rybníčku a dětského hřiště na Novém Zahradním městě (vstup z ulice Mattioliho). Účastníci se mohou těšit na pozdní odpoledne plné zábavy, pochod v maskách, soutěž o nejhezčí dýni, divadélko o strašidlech, výrobu „protiupíří“ pizzy a mnoho dalšího. S sebou si kromě dobré nálady vezměte i masky, případně také vydlabanou dýni, která bude zařazena do soutěže o nejhezčí dýňové „strašidýlko“ či obrázek.