Nová soutěž pro děti: Praha 10 má talent

Podpořit a motivovat šikovné děti chce městská část Praha 10. Proto připravila první ročník talentové soutěže pro děti mateřských a základních škol. Inspirovaly ji k tomu televizní divácky atraktivní soutěže jako například Česko Slovensko má talent či Superstar. 

"Zájem jsme vzbudili i námi vyhlášenou soutěží. Zapojily se do ní všechny mateřské a základní školy Prahy 10, které se už postupně účastní březnových kvalifikačních kol," uvedla místostarostka městské části Praha 10 Radmila Kleslová. Soutěž probíhá ve třech kategoriích a v několika soutěžních kolech, ze kterých budou odbornou porotou vybráni finalisté. Ti se pak představí v rámci závěrečného galavečera. V současné době probíhají kvalifikační kola, kde se děti představí ve volné disciplíně. "Je jen na dětech, co chtějí předvést a v čem si myslí, že jsou nejlepší - tanec, zpěv, akrobacie, divadelních či pohybových etudách nebo v kouzlení," nastínila možnosti místostarostka Kleslová.

Pokud se kvalifikují, postupují do základních kol, která budou probíhat v prostorách KD Barikádníků ve Strašnicích. Soutěžící budou v základních kolech rozděleny do skupin podle věku a jejich vítězové už získají zajímavé ceny. "Kvůli zvýšení divácké atraktivity a zapojení širší veřejnosti, budou přítomní v sále rozhodovat ještě o divácké ceně," upřesnila Kleslová.

Porota složená z osobností kulturního života bude rozhodovat i o následných semifinalistech a následně o finálovém vítězi v rámci slavnostního galavečera. "Ten bude vyvrcholením prvního ročníku soutěže a měl by se stát motivací pro účastníky budoucího ročníku," uzavřela Kleslová s tím, že moderátorem finále by měl být populární moderátor Leoš Mareš, který přislíbil svoji účast zdarma.