Nová rehabilitační klinika v Praze Infinity Clinic

Mezi nejčastější bolesti patří ty, které jsou spojeny s pohybovým ústrojím. Jedná se o bolest zad, krční páteře či kloubů. Proti bolesti bychom neměli bojovat za pomocí léků, ale především správným pohybem a cvičením, ideálně pod dohledem odborníků. Pro všechny ty, kteří nechtějí čekat frontu u lékaře, často v neútulném nemocničním prostředí, nebo ty, kteří chtějí pro svoje zdraví to nejlepší, je nově otevřena rehabilitační klinika v Praze - Infinity Clinic.

Infinity Clinic se zabývá onemocněními pohybového aparátu, poúrazovými stavy i prevencí pohybových problémů. Útulná klinika v pražském Podolí je vedená primářkou MUDr. Michaelou Tomanovou, která zároveň stojí za Rehabilitačním ústavem v Brandýse nad Orlicí, jedním z nejodbornějších pracovišť tohoto druhu v ČR. Tam se ale dostanou jenom vážnější případy, a navíc musí být doporučeny lékařem. Do moderní kliniky v prostředí pražské prvorepublikové vily může přijít opravdu každý, a to klidně hned zítra. Klinika je určena jak pro ty, kteří mají chronické problémy se zády, krční páteří či klouby, tak které trápí občasné bolesti i pro ty, kteří ocení preventivní vyšetření.

V Infinity Clinic naleznete špičkové odborníky poskytující široké spektrum služeb lékařů, fyzioterapeutů či odborníků na rehabilitační, sportovní, preventivní, reprodukční i estetickou medicínu. Klinika se zaměřuje také na oblast nohou, tzv. plantografii.

Primářka MUDr. Michaela Tomanová se ve své praxi dlouhodobě věnuje prevenci a léčbě pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, včetně harmonizace energie v těle. Výsledkem její práce je tzv. INFINITY method, speciální rehabilitační a fyzioterapeutická metoda, která je indikována pro léčbu onemocnění pohybového systému a současně slouží jako preventivní pohybový program u lidí, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a pro svou postavu. Cvičení je založeno na zlepšení stability, centrace celého těla, na vizualizaci. Učí pacienty koordinovat, vnímat, ovládat a kontrolovat své tělo.

„INFINITY je metoda využívající poznatky neurofyziologie, biomechaniky, anatomie i mých nasbíraných poznatků v oboru rehabilitace,“ uvádí MUDr. Michaela Tomanová. „Metoda umožňuje nejen zlepšení onemocnění pohybového ústrojí, ale také uvolnění, protažení a posílení celého pohybového ústrojí,“ dodává lékařka proslulá také v přednáškové činnosti a nalézání nových postupů v rehabilitační a fyzikální medicíně. Tento typ komplexní rehabilitace pracuje s tělem pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů.

Více na www.infinity-clinic.cz.