Nejoriginálnější pořady v České televizi vysílá ČT art

Nejoriginálnější pořady z programů České televize vysílá kulturní stanice ČT art. Podle hodnocení diváků dosáhla pětasedmdesáti procent ze sta možných. Z aktuálních dat, které poskytla ČT, rovněž vyplývá, že stanice meziročně zdvojnásobila počet diváků; od jejího spuštění v srpnu 2013 jej denně sleduje v průměru 157 tisíc lidí. 

"ČT art si za rok a půl své existence našel pevné místo na českém televizním trhu, ale i mezi ostatními obdobně zaměřenými stanicemi v Evropě. Sledují jej převážně vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří výrazně oceňují zejména takové vlastnosti pořadů, jako jsou originalita a potenciál diváka zaujmout," uvedl generální ředitel Petr Dvořák. 
    
Pořadem s nevyšším koeficientem spokojenosti, 9,2 na desetistupňové škále, se stal premiérový hudební cyklus Devět symfonií Antonína Dvořáka. Nadprůměrně spokojeni byli diváci také se zpravodajskou relací Události v kultuře, která oproti loňsku navíc zdvojnásobila své publikum, a s cykly Na plovárně či s premiérovou řadou Šumných stop. Dosud nejsledovanějším pořadem na ČT art je dokument Freddie Mercury: Příběh. 
    
"ČT art je významnou alternativou pro každého, kdo kromě zábavy očekává od televize i silné kulturní zážitky a podněty. Takový divák je nadmíru kritický, a pokud u našich pořadů vyzdvihuje právě jejich originalitu, a navíc je s nimi spokojený, pak můžeme být po roce a půl existence kulturního kanálu spokojeni i my," doplnil výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl. 
    
Průzkum ukázal, že mezi diváky dominuje vysokoškolsky vzdělané publikum a celkově nejvíce se na kulturní kanál dívají lidé ve věku od pětadvaceti do čtyřiapadesáti let.
 
zdroj: ČTK