Nejhezčí letošní dvorek Prahy 10 je v Řipské

Ocenění za nejhezčí dvorek roku Prahy 10 si letos spolu s 30.000,- poukazem na služby a výrobky odnáší obyvatelé domu v Řipské ulici. „Cílem již třetího ročníku této soutěže je motivovat občany k údržbě a zvelebování vnitrobloků a předzahrádek jimi obývaných bytových domů a přispívat tak k našemu hezčímu městu,“ uvedl při předání cen starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).  

Do třetího ročníku soutěže se přihlásilo celkem devět vnitrobloků, předzahrádek a veřejných prostranství. Hodnocení přihlášek provedla komise složená ze zástupců radnice Prahy 10 a společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu,o.s. „Mezi hodnotící kritéria patřily m.j. úroveň zpracování projektu, kreativnost a efektivnost úprav, nápaditost a celkový charakter změn, využitelnost a obyvatelnost pozemku, využití zeleně, zapojení obyvatel domu do úprav a údržby a také čistota," dodal starosta Richter.

Vyhlášení třetího ročníku soutěže bylo podpořeno také workshopem s názvem „Naše dvorky“, který se konal 10. října na radnici. V rámci workshopu byla představena soutěž „Dvorek roku“, ale k vidění byla i fotografická dokumentace proměn vítězných dvorků z minulých let. Účastníci byli seznámeni s pravidly soutěže a dozvěděli se informace o celkovém průběhu a vyhodnocování soutěže.
 
Konečné pořadí:
 
1.místo
 
„Dvorek Řipská 1144/3“ zastoupený paní Lucií Loosovou s celkovým počtem 11 bodů.
 
2. místo - dělené
 
„Dvorek Charkovská 385/15“ zastoupený panem Janem Broučkem s celkovým počtem 8 bodů.
 
2. místo - dělené
 
„Veřejné prostranství Rektorská 582/13“ zastoupené paní Janou Dvořákovou s celkovým počtem 8 bodů.
 
Soutěž „Dvorek roku Prahy 10“ je vyhlášena v rámci soutěže „Město stromů“ pořádané Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.  Městská část Praha 10 v této soutěži získala prestižní ocenění „Město stromů“ ročníku 2012/2013.