Na náplavce na Rašínově nábřeží přibude do konce týdne 20 košů

14. 07 2014 | Na pražské náplavce na Rašínově nábřeží přibude do konce týdne zhruba dvacítka košů, kterých je tu nedostatek. Zároveň správce náplavky požádal svozovou firmu o jejich častější vyvážení. Společně s Institutem plánování a rozvoje (IPR) pak chystají do konce měsíce seznam konkrétních kroků, které se budou postupně dělat. ČTK to řekl správce náplavky Daniël Hagen.

"Dlouhodobé řešení je, že budeme mít zabudované kontejnery a dostatek košů. Ideální pro Rašínovo nábřeží je asi 30 košů, dnes jich máme 19 a před pár dny jich bylo jen 10," řekl Hagen.
 
Do konce tohoto týdne proto přibudou na Rašínově nábřeží speciální držáky s pytli na odpadky. Správce se pak domluvil s některými provozovateli, že je budou při otevírání svých provozoven vynášet ven a po zavírací době je zase schovají. "Řešení to není ideální ani konečné, ale jinak by přes noc skončily ve Vltavě," řekl správce.
 
V budoucnu by pak měly kromě košů být na náplavce umístěny kontejnery. Kde přesně budou a jak budou vypadat, v současné době správce řeší. Kromě toho prý Hagen již oslovil svozovou firmu, aby svážela odpad také v sobotu, což se nyní neděje.
 
Společně s IPR pak chystá již konkrétní kroky, které bude nutné udělat. "Je to, jako bychom dosud říkali, postavíme si dům ze dřeva v téhle části pozemku. Nyní řešíme, kde a jaká budou okna, z čeho bude střecha a podobně," řekl Hagen. Dokument by měl obsahovat asi 16 bodů a bude řešit, kde budou například stát záchody nebo kontejnery, jaké bude osvětlení nebo kde a jaké budou lavičky.
 
zdroj: ČTK

Speciály