Na náplavce na Rašínově nábřeží přibude do konce týdne 20 košů

Na pražské náplavce na Rašínově nábřeží přibude do konce týdne zhruba dvacítka košů, kterých je tu nedostatek. Zároveň správce náplavky požádal svozovou firmu o jejich častější vyvážení. Společně s Institutem plánování a rozvoje (IPR) pak chystají do konce měsíce seznam konkrétních kroků, které se budou postupně dělat. ČTK to řekl správce náplavky Daniël Hagen.

"Dlouhodobé řešení je, že budeme mít zabudované kontejnery a dostatek košů. Ideální pro Rašínovo nábřeží je asi 30 košů, dnes jich máme 19 a před pár dny jich bylo jen 10," řekl Hagen.
 
Do konce tohoto týdne proto přibudou na Rašínově nábřeží speciální držáky s pytli na odpadky. Správce se pak domluvil s některými provozovateli, že je budou při otevírání svých provozoven vynášet ven a po zavírací době je zase schovají. "Řešení to není ideální ani konečné, ale jinak by přes noc skončily ve Vltavě," řekl správce.
 
V budoucnu by pak měly kromě košů být na náplavce umístěny kontejnery. Kde přesně budou a jak budou vypadat, v současné době správce řeší. Kromě toho prý Hagen již oslovil svozovou firmu, aby svážela odpad také v sobotu, což se nyní neděje.
 
Společně s IPR pak chystá již konkrétní kroky, které bude nutné udělat. "Je to, jako bychom dosud říkali, postavíme si dům ze dřeva v téhle části pozemku. Nyní řešíme, kde a jaká budou okna, z čeho bude střecha a podobně," řekl Hagen. Dokument by měl obsahovat asi 16 bodů a bude řešit, kde budou například stát záchody nebo kontejnery, jaké bude osvětlení nebo kde a jaké budou lavičky.
 
zdroj: ČTK