Mladík ubodal zpěvačku své kapely, přistihla ho při krádeži

Pětadvacetiletý otec tří dětí Jiří Funda se dnes u pražského městského soudu přiznal k lednové vraždě dívky v bytě pod Vyšehradem. Studentka z Mostu, která krátce zpívala v jeho začínající kapele, jej přistihla při krádeži svých peněz. Mladíkovi hrozí až výjimečný trest vězení, podle znalců je jeho náprava téměř vyloučená.

Jedenadvacetiletá dívka zemřela 6. ledna, se svým vrahem se seznámila zhruba dva měsíce předtím. Zadlužený Funda, který byl předtím už čtyřikrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost, vypověděl, že od ní chtěl podvodně získat peníze. Sháněla notebook, a tak si vymyslel, že jeho známý jeden prodává. Naoko jí s ním sjednal schůzku u ní v bytě, šel s ní vybrat do bankomatu 15.000 korun a potom ji doprovodil domů.
 
Zhruba po hodině jí řekl, že si historku s počítačem vymyslel, a zeptal se jí, jestli mu vybrané peníze nepůjčí. Když odmítla a odešla do kuchyně umýt nádobí, pokusil se jí bankovky sebrat z kabelky. Dívka ho však spatřila. Funda dnes přišel s obhajobou založenou na tom, že mu začala vyhrožovat zabitím jeho dětí, na policii však předtím nic podobného neuváděl. Z kuchyňské linky vzal nůž a dívku zezadu podřízl, potom ji ubodal v předsíni. Převlékl se do náhradního oblečení, které si prý s sebou vzal kvůli plánované návštěvě posilovny, sebral peníze a dívčin mobil a z bytu odešel.
 
Znalci u soudu uvedli, že Funda má hluboce pokřivený hodnotový systém. Jeho chladnokrevné chování přirovnali k nedávnému případu, kdy podobně starý mladík rovněž v Praze umlátil svou matku hokejkou.
 
zdroj: ČTK