Koruna dopoledne mírně zpevnila k euru, vůči dolaru stagnovala

Česká měna dnes dopoledne mírně zpevnila k euru, vůči dolaru stagnovala. Kolem 10:30 k euru proti pondělku posílila o čtyři haléře na 25,66 Kč/EUR. Vůči dolaru se obchodovala na pondělních 18,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. 

Analytik Patria Finance Tomáš Vlk uvedl, že dnešní obchodování začalo pro korunu v klidu, pohyby kurzu byly dopoledne minimální. Nic na tom nezměnily ani údaje Českého statistického úřadu o maloobchodních tržbách v české ekonomice. Byly mírně lepší, než se čekalo. Tržby v maloobchodě loni v Česku meziročně klesly o 1,1 procenta. Loni v prosinci bez sezonního očistění se tržby obchodníků meziročně snížily o 5,1 procenta. 

Daleko zajímavější bude podle Vlka středa s novými daty, především jednání České národní banky. "To by sice nemělo přinést žádnou akci, ale rétorika a nová prognóza mohou trh ovlivnit. Postupně tak může růst nervozita," míní analytik. 
    
Euro k dolaru se podle Vlka v pondělí dostalo pod tlak především politických zpráv z jihu eurozóny. Dnes kolem 10:30 se obchodovalo na 1,3538 USD/EUR. 
 
zdroj: ČTK