Právě se nacházíte:

Kam s vánočním stromkem?

V povánočním čase mnohé domácnosti řeší problém s odstraněním vánočního stromku. Jak jsme již dříve avizovali nabízí město až do konce února možnost odvozu stromků z místa přistavení sběrných nádob na směsný (tzn. běžný domovní) odpad.

Stromky by u popelnic měly být odloženy nejlépe před svozem odpadu, aby v místě nezůstávaly dlouhodobě a nevytvářely základ potenciální skládky. Do samotných nádob se stromky neukládají kvůli snižování kapacity objemu nádoby pro ostatní odpad. Stejně tak nelze odkládat stromky na stanoviště nádob tříděného odpadu. O volném pohazování na veřejných plochách ani nemluvě.
Nejvhodnějším řešením je zcela odstrojený stromek předat ve sběrném dvoře hlavního města, např. společně i s dalšími odpady, které se v povánočním čase v domácnostech nashromáždí ve větším množství.

Odložení odpadu ve sběrných dvorech je pro občany města bezplatné. Pro obyvatele Prahy 10 jsou dostupné tři sběrné dvory, a to v ulicích Teplárenská (cca 300 metrů od ul. Průmyslová), Perucká (cca 200 metrů od Vršovické) a Zakrytá (v slepé části ulice).

Sběrné dvory jsou otevřeny od pondělí do pátku v době od 8,30 do 17,00 hod. a v sobotu od 8,30 do 15,00 hod.