Je Váš pes ten nejkrásnější? Přihlaste se do soutěže Pes Prahy 10!

Unikátní soutěž o nejkrásnějšího psa se rozhodla uspořádat pražská desátá městská část. Její obyvatelé budou moci v internetovém hlasování vůbec poprvé vybírat nejhezčího psa Prahy 10.

Do soutěže mohou být svými majiteli přihlášeni psi registrovaní v Praze 10, a to prostřednictvím internetového portálu www.pesprahy10.cz, na kterém zájemci naleznou podmínky soutěže, a kde bude probíhat i vlastní hlasování. Klání o titul Psa Prahy 10 startuje již dnes, v úterý 18. října 2011. „Rozhodli jsme se uspořádat tuto soutěž, abychom vyjádřili podporu všem slušným majitelům psů. Pro ty jsme již realizovali řadu jiných projektů, např. psí hřiště,” vysvětlil starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).
 
Deset psů, kteří získají v internetovém hlasování největší počet hlasů, postoupí do finále, v němž vítěze vybere porota složená ze zástupců Prahy 10 i ze známých osobností. Kromě titulu „Pes Prahy 10“ jsou pro vítěze přichystány lákavé ceny. Odměna však čeká i na celou desítku finalistů.
 
“V Praze 10 je registrováno přes 7.500 psů, doufáme, že svého čtyřnohého přítele přihlásí do soutěže co nejvíce občanů,” říká Vladimír Novák, 1. zástupce starosty Prahy 10. Své domácí mazlíčky mohou jejich majitelé přihlásit až do 30. listopadu 2011, hlasování pak začne o den později, 1. prosince. Vítězové budou známi 10. ledna příštího roku, kdy se hlasování uzavře a vítězové budou pozváni na slavnostní předávání cen.
 
“Velice se na fotografie od našich občanů těšíme. Pokud bude mít první ročník soutěže úspěch, rádi bychom ze soutěže o Psa Prahy 10 udělali takovou milou každoroční tradici,” dodal místostarosta Novák.