Hurá na prázdniny s Prahou 10 s druhými největšími skatovými závody v ČR

Jako rozloučení s koncem školního roku připravila městská část Praha 10 dětem, teenagerům i dospělým akci „Hurá na prázdniny“, jejíž součástí bude i druhý největší skateboardový závod v České republice - Horsefeathers conrete Jam 2012.  Tuto výjimečnou akci bude opět hostit oblíbený strašnický areál Gutovka ve čtvrtek 28. června od 11.00 hodin, kdy začíná program pro děti ze základních a mateřských škol. „Touto akcí chceme ocenit celeroční snahu dětí získat co nejlepší známky na vysvědčení a umožnit se jim dobře pobavit. Těm dětem, které se obávají reakcí svých rodičů na vysvědčení, bychom takto rádi zvedli náladu a povzbudili psychiku,“ řekl k motivům akce starosta Prahy 10 Milan Richter.

Po odpoledním vyhlášení vítězů prestižních skatových závodů se navíc uskuteční unikátní koncert projektu Tereza Černochová & Band s hosty frontmanem Monkey Business Matějem Ruppertem a Vladimírem 518 a Mike Trafikem z hiphopové legendy PSH. Tradici Horsefeathers conrete Jam na Gutovce založila právě městská část Praha 10 ve spolupráci s firmou Horsefeathers a nyní se dá již zcela seriózně hovořit o tom, že se jedná o etablovanou, prestižní událost. Mezi třiceti nejlepšími českými a slovenskými skateboardisty přihlášenými do závodu nechybí ani loňský vítěz Maxim Habanec, který se bude snažit prvenství obhájit.

Účastníky závodu o pohár starosty Prahy 10 bude jistě motivovat i hlavní výhra, kterou je rovných 40 tisíc korun a dalších  20 tisíc ve věcných cenách. Pojede se ve třech zónách, na které bude rozčleněn místní skatepark, což na závodníky klade vysoké nároky. „Bude to zaručeně atraktivní podívaná pro všechny návštěvníky a pro začínající i pokročilé jezdce dobrá motivace k dalším výkonům,“ doplnil starosta Richter.

Projekt „Léto s desítkou“ ve strašnickém areálu Gutovka dětem nabídne bohatý program i během prázdnin. Každou středu od 14.00 do 17.00 hodin budou v celém areálu probíhat soutěže doplněné zábavným programem.  „Záměrem je zpestřit prázdniny dětem, které je z nějakého důvodu, především práce svých rodičů, tráví v Praze,“ dodal starosta Richter.  Celý projekt by měl být na konci prázdnin završen akcí k zahájení nového školního roku.
 
V rámci čtvrtečního dětského programu se na Gutovce představí například Klaun Mireček, k vidění bude show Toma a Jerryho a chybět nebude ani Trysko Disko. Celá akce je zdarma.