Hlasujte o nejhezčí strom Prahy 10

Městská část Praha 10 vyhlašuje anketu o nejhezčí Strom Prahy 10. Dejte i Vy hlas svému favoritovi. Strom s největším počtem hlasů získá titul „Strom Prahy 10“ a následně bude přihlášen do soutěže „Strom roku“ vyhlašované Nadací Partnerství.

Hlasování probíhá do 26. října 2012.

Odkaz na anketu ZDE.
 
Anketa „Hledejme strom Prahy 10“ je vyhlášena v rámci soutěže „Město stromů“ pořádané Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.  Městská část Praha 10 v této soutěži získala prestižní ocenění „Město stromů“ ročníku 2012/2013.
 
Do soutěže nebyly zařazeny stromy, u kterých je riziko, že ustoupí stavebním záměrům a stromy, které svým nízkým vzrůstem, malým obvodem kmene či zdravotním stavem nesplňují podmínky pro potenciálního vítěze ankety „Strom Prahy 10“.
 
Praha 10 hodlá podat návrh na vyhlášení některého, příp. některých stromů s nejvyšším počtem hlasů získaných v anketě „Strom Prahy 10“, památným stromem.
 
Za památný strom mohou být vyhlášeny dřeviny, které vynikají svým vzrůstem, stářím nebo jsou významnými krajinnými dominantami či jinak výrazně přispívají ke krajinnému rázu. Dále se jím mohou stát stromy připomínající významnou událost nebo doprovázející nějakou kulturní památku, příp. dřeviny vzácného či cizokrajného (introdukovaného) druhu.
 
Všem občanům, kteří nám zaslali své návrhy i těm, kteří se zapojí do hlasování o „Strom Prahy 10“, velmi děkujeme.