Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Ford představil nový Mustang, který chce dovážet i do Evropy

5. 12 2013 | Automobilka Ford začne do Evropy poprvé dovážet svůj ikonický model Mustang. Nový Mustang dnes Ford představil současně v šesti městech na čtyřech kontinentech. Firma to uvedla v tiskové zprávě. O datu jeho uvedení na evropský trh se ale stále spekuluje. Podle některých zdrojů by to mohlo být až v roce 2015. 

Sportovní model Mustang oslaví příští rok 50 let od zahájení výroby. Za tu dobu brány automobilky opustilo kolem devíti milionů mustangů. Do Evropy se ale dosud nikdy oficiálně nedovážel, pouze prostřednictvím šedých importérů. První "evropský" Mustang se bude stále vyrábět ve Flat Rock v americkém Michiganu. 
    
Do Evropy se bude dovážet s úsporným přeplňovaným motorem EcoBoost o objemu 2300 ccm a výkonu 309 koní nebo s klasickým pětilitrovým osmiválcem o výkonu 426 koní. Vůz bude standardně vybavený šestistupňovou přímo řazenou převodovkou s asistentem pro rozjezd ve stoupání nebo případně samočinnou převodovkou s možností ruční volby rychlostních stupňů. 
    
Ford Mustang inspiroval miliony lidí z celého světa a objevil se mimo jiné v téměř třech tisících filmů a televizních pořadů.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO