Právě se nacházíte:

Dovolená bez stresu

3 praktické tipy pro klidný start volna  

Zmatek, nervozita a někdy i panika. To všechno jsou klasické momenty, které jsou spojené s odjezdem na rodinnou dovolenou. Přinášíme vám tři praktické tipy, jak se vyhnout stresu před odjezdem a následně nepříjemným situacím v zahraničí. Připravte se už doma, a volno si užijete bez zbytečných starostí.

Vyměňte si cizí měnu. Ušetříte. 

Mnoho lidí se spoléhá na to, že si peníze vymění až v dané destinaci, případně si vybere z bankomatu nebo bude platit kartou. Jenže vás může potkat několik zádrhelů, kdy se rázem ocitnete bez hotovosti. Může to být nevýhodný kurz v zahraniční směnárně či nedůvěryhodné bankomaty nebo by vás mohla nemile překvapit situace, v níž se vám kartou nepodaří zaplatit vůbec. Bohužel i to se stává. Proto doporučujeme vyměnit si valuty ještě před odjezdem. Směnárny mívají lepší kurzy než banky a jsou bez poplatků. Před směnou si pozorně přečtěte veškeré informace na kurzovním lístku a ceníku poskytovaných služeb. Využít můžete směnárny Tourist centrum, která má 54 poboček po celé České republice. Nejenže má výhodné kurzy, ale také jako jediná směnárna v Česku nabízí až 44 měn. Od standardního eura, dolaru a chorvatské kuny po britskou libru, a nabízí také exotické měny. V Tourist centru můžete například získat brazilské reály, což ocení především ti, kdo se chystají na srpnovou olympiádu v Riu. Plánujete-li cestu do Chorvatska nebo Černé Hory, dostanete ke každé výměně v Tourist centru průvodce s aktuálními informacemi o poplatcích a důležitých kontaktech a také se spoustou zajímavých rad a tipů. 

Nakupte si dálniční známky. 

Ani zakoupení zahraničních dálničních známek nenechte na poslední chvíli. Vyhnete se tak riziku, že některá prodejní místa v daných destinacích budou mít dálniční známky vyprodané. Nikdo si také jistě nechce pořídit falešný dálniční kupón, což se v případě nákupu u neověřeného zahraničního prodejce může stát. Na Slovensku se oproti loňsku připravte na změnu v podobě elektronické dálniční známky. Tu můžete pořídit ve všech pobočkách Tourist centra. Motoristé zde mohou dále nakupovat dálniční známky do Rakouska, Maďarska, Slovinska a Švýcarska. 

Zajistěte si parkovací kartu na letišti. Je to výhodné.

Všichni víme, že parkování u letišť bývá komplikované, proto je nejjednodušší, zajistíte-li si parkování předem. Letíte-li z Prahy, doporučujeme zakoupit si šek na parkování za zvýhodněnou cenu na parkovišti Go Parking u Letiště Václava Havla. Transfer k terminálům trvá pouhé tři minuty a je zajišťován moderními klimatizovanými mikrobusy. O bezpečnost vašeho čtyřkolého miláčka nemusíte mít strach, parkoviště je nepřetržitě hlídané. Parkovací karty můžete pořídit v síti Tourist centra, navíc aktuálně jsou v prodeji s akčními slevami. Můžete tedy ušetřit až stovky korun. I při cestě z Vídně můžete využít nákup parkovacích karet v pobočkách Tourist centra. A opět platí, že neprohloupíte. Naopak, vaše peněženka bude jásat, poplatek na letištním parkovišti je při použití zakoupené karty výrazně nižší. Budete-li například s autem parkovat 8 dní, ušetříte s parkovací kartou 856 korun.