Dobrodružství světoběžníků, úspěšné podnikatelské projekty i příběhy osobní statečnosti

Festival příležitostí Profesia days  nabídne 23. a 24. října nejenom možnost bez stresu kontaktovat potenciální zaměstnavatele a ověřit své reálné šance na trhu práce, ale přinese také bohatý doprovodný program, jehož součástí je paleta přednášek inspirativních osobností z mnoha sfér života. Od úspěšných podnikatelů přes významné kouče a motivátory, sportovce, umělce, cestovatele, až po lidi se silným životním příběhem.

„Neexistují nedosažitelné sny, existují jen předsudky, kterých je třeba se zbavit a jít si za svým,“ říkánovinář, režisér a cestovatelDan Přibáň, který ve žlutém trabantu objel už celý svět. V tom, jak se poprat doslova o život a překonávat těžkosti s humorem jemu vlastním pohovoří Jan „Slepejš“ Bauer, který navzdorytěžkostem v podobě ztráty zraku a vážnému onemocnění podniká a sportuje. Podle něj člověk musí mít vůli a hledat způsob jak to jde a nehledat tisíc důvodů proč to nejde.

O rozjíždění startupu a podpoře mladých talentů, stavění škol pro děti na Haiti nebo v Nepálu a dobrovolničení v náročných podmínkách v týmu, který šlape lépe než většina úspěšných firem, pohovoří zakladatelka Unique One models&events a spisovatelka Karolína Bosáková.

Tomáše Břínka lidé znají spíše jako “TMBK“, tvůrce satirických koláží, v nichž si nemilosrdně střílí z politiků. Za svou kariéru ale vyzkoušel různé profese a jeho cesta nebyla vůbec tak přímočará, jak by se mohlo zdát.

K dalším osobnostem, které se na Profesia days podělí o své inspirativní zkušenosti, patří například sportovní komentátor Robert Záruba, Lékař bez hranic Tomáš Šebek, sledge hokejista, kapitán českého národního sledge hokejového týmu Zdeněk Šafránek, cestovatel a dobrodruh Tomáš Vejmola, bývalý moderátor a reportér, nyní influencer a jeden z „Dvou tátů“ David Vaníček, nebo zakladatel projektu Cesta za snem Heřman Volf.

Nebudou chybět ale ani workshopy a přednášky zaměřené na osobnostní rozvoj a zlepšení šancí na trhu práce. Letos budou zaměřené například na správný odhad vlastní ceny na trhu práce, sebeprezentaci, příležitosti a rizika, které jsou spojené s „přetopeným“ trhem práce, ale i volbu vhodného oblečení na výběrové řízení. Z oblasti osobnostního rozvoje to budou třeba techniky pro lepší zapamatování informací, práce s myslí i tělem z pohledu psychosomatiky nebo zvládání krizových situací v životě. Součástí Profesia days bude také testovací zóna, kde mohou návštěvníci prověřit své jazykové dovednosti nebo znalost práce na počítači.

Profesia days 2019 proběhnou ve dnech 23. a 24. října na výstavišti PVA EXPO Praha. Kompletní program a další informace včetně registrace pro vstup zdarma najdete na https://profesiadays.cz/ .