Dalších 305 stromů za narozené děti v Praze 10

Dalších 305 stromů je vysazováno v těchto dnech v rámci jednoho z nejúspěšnějších projektů Prahy 10 v oblasti životního prostředí – Strom za každé narozené dítě. 

Od jeho zahájení v roce 2007 bylo na území desáté městské části vysazeno přes 1500 stromů a celkový počet tak nyní atakuje dvoutisícovou hranici. „Nové stromy jsou nyní za účasti maminek, tatínků a jejich dětí nově osazovány i cedulkami s křestním jménem dítěte a jejich pozice je uložena i souřadnicemi GPS k dodatečnému dohledání,“ uvedl u příležitosti dalšího kola sázení starosta Prahy 10 Milan Richter.

Radnice se nyní potýká paradoxně s neočekávaným problémem: docházejícími místy pro výsadbu nových stromků. „Projekt je oblíbený z několika důvodů: nejenže se  zlepšuje životní prostředí, ale zvyšuje se také pocit sounáležitosti obyvatel s naším městem. Je přeci skvělé, když si můžete třeba zajít na rodinný piknik do parku pod „vlastní“ strom. Zároveň vám pak určitě na daném místě více záleží a není vám jeho osud lhostejný,“ vysvětlil motivy radnice Milan Richter.
 
V rámci listopadového vysazování bylo vysázeno celkem 50 dřevin (28 ve Vršovicích a 22 v Záběhlicích). Na akci dorazilo celkem 40 rodin z pozvaných zájemců. „Do projektu se může přihlásit každý obyvatel Prahy 10 s novorozeným dítětem při akci radnice vítání občánků. Následně jsou rodiče pozváni na další chystaný termín nové výsadby,“ řekl 1.místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák.