Český pohár cyklistů ovládl Kadlec, v Praze vyhrál Hunal

Vítězem Českého poháru v silniční cyklistice se stal zkušený Milan Kadlec z Dukly Praha. Závěrečný závod v Praze na Strahově vyhrál Martin Hunal ze Sparty Praha, který ve spurtu dnešního kritéria porazil Slovince Andiho Bajce a zajistil si posun na třetí místo v konečném pořadí seriálu.

Kadlec, jenž v říjnu oslaví 39. narozeniny, v Memoriálu Evžena Cihláře nestartoval stejně jako jeho týmový kolega a druhý muž pohárové klasifikace Alois Kaňkovský.
 
Hunal si vítězstvím spravil chuť po zklamání v sobotním závodu Tour Bohemia, v němž jel ve vedoucí skupině, ale tři kilometry před cílem ho z boje o přední umístění vyřadil defekt.
 
"Je to opravdu ta nejlepší náplast na sobotní smůlu. Jelo se mi velmi dobře, skupina spolupracovala a ve spurtu jsem si věřil. Takový závěr je podle mého gusta," řekl Hunal webu cyklistického svazu.
 
Výsledky ČP v silniční cyklistice v Praze
 
Memoriál Evžena Cihláře, (73,6 km):
 
1. Hunal (Sparta Praha) 1:37:32, 2. Bajc (Slovin.) stejný čas, 3. Nipl (Focus Znojmo), 4. Valeš (Tufo Prostějov), 5. Borisavljevič (Chorv.) všichni -5, 6. Kozubek (Bauknecht-Author) -9.
 
Konečné pořadí Českého poháru (po 8 závodech): 1. Kadlec 203 b., 2. Kaňkovský (oba Dukla Praha) 193, 3. Hunal 177, 4. Bucháček (Bauknecht-Author) 132, 5. Hampl (Favorit Brno) 129, 6. Hebík (CK Příbram) 104.
 
Týmy: 1. Bauknecht-Author 2076, 2. Dukla Praha 1902, 3. Favorit Brno 1847.
 
zdroj: ČTK