Anička Slováčková má nový singl a klip, podívejte se na něj

Anna Julie Slováčková a její kapela Aura vydávají nový singl a zároveň klip. Jmenuje se Sluneční zář a jak sama zpěvačka a herečka přiznává, je pro ni jakousi velkou srdeční záležitostí. Už proto, že klip vznikal v místech, které od dětství důvěrně zná.

Singl je pop-folkovou skladbou se silným melodickým refrénem a zároveň něžným textem. Vznikal společně s HOFO Production, s nímž natočili i videoklip z předešlé tvorby zpěvačky. A opět ve spolupráci s producentem Igorem Ochepovským a textařkou, skladatelkou a zpěvačkou Patricií Fuxovou, s nimiž Anna Julie Slováčková pracovala již potřetí.

Nyní tato trojice pracuje na vůbec prvním CD Anny Julie Slováčkové a její kapely. Deska ponese stejný název, jako kapela Aura a její vydání je naplánováno společně s křtem a koncertem kapely na 12. 2. 2021 v Praze.

,,Celý singl Sluneční zář je pro mě obrovskou srdcovkou. O to víc mám radost, jak na něj lidé na koncertech reagují a doufám, že reakce na internetu bude stejně pozitivní.  Je to jedna z těch písní, které vznikly během pár minut a psaly se samy. Videoklip jsme natáčeli kousek od naší chalupy v Českém Ráji. Na místech, kde jsem vyrostla a kde to mám ze srdce ráda a pojí mě s tím místem spousta krásných vzpomínek. Když jsme s Adamem Tylem (režie, kamera a střih videoklipu) dolaďovali scénář, shodli jsme se na tom, že nesmí být nic předstírané, ale naopak musí být každý záběr autentický a opravdový. Tudíž jsme se nikdo žádného scénáře nedrželi a prostě jsme žili daným okamžikem,“ popisuje Anička.
Zajímavostí bezesporu je, že se na singlu podíleli i fanoušci kapely. „S producentem jsme chtěli mít v písni v jednom momentu co nejvíce barev různých hlasů. Igora pak napadlo, že bychom do songu mohli zatáhnout fanoušky a poprosit je, aby nám dle předlohy nahráli určité vokály na telefon a poslali nám je přes email. Igor pak hlasy dosadil do singlu a tak jsme si píseň zazpívali všichni společně,“ prozradila s nadšením  Slováčková.

Kapela kromě CD vydává také svůj první merch, který bude silně spjatý z názvem desky i samotné Aury a promítnou se do něj lehké stopy folku, které kapela ráda používá i v muzice.
Více informací najdou fanoušci na webu Aničky, nebo na instagramovém nebo facebookovém profilu zpěvačky, či kapely Aura. 

Podívat se na klip Sluneční zář mohou zájemci a fanoušci Aničky i kapely Aura ZDE

 

Foto: David Anýž

Anna Julie Slováčková se svou kapelou Aura

 

Natáčení klipu se konalo v Českém ráji

 

Anna Julie Slováčková při natáčení klipu