Active 24 loni zvýšil tržby na 109 milionů korun

Tuzemský registrátor domén Active 24 zvýšil loni tržby o 1,5 procenta na 109 milionů korun. Provozní zisk se zvýšil o třetinu na téměř 24 milionů Kč. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.      

"Loni se nám podařilo znatelně zvýšit efektivitu fungování společnosti. Díky tomu vzrostl provozní zisk o více než třetinu i přesto, že růst tržeb byl spíše mírný. V rámci doménového a webhostingového trhu, který je typický setrvale klesajícími cenami a rostoucí konkurencí, považujeme tento růst za velký úspěch," uvedl generální ředitel Petr Šmída. 

Mezi zákazníky rostl zájem o domény s koncovkou .cz a .sk, poptávka po většině ostatních koncovek stagnovala nebo klesala. "Na celém trhu je znát, že se šetří, v našem segmentu to není jinak. Proto se zákazníci častěji než dřív spokojí s jednou základní koncovkou pro svoji doménu a další varianty již nepřikupují," dodal marketingový ředitel František Grunt. 
    
V oblasti firemních řešení doplnil klasický sdílený hosting také multihosting, kdy je možné pod jedním účtem a v rámci jednoho hostingu hostovat několik domén najednou. Šetří se tak při nákupu jednotlivých hostingových balíčků. 
    
Active 24 je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení. Na trhu působí 15 let. 
 
zdroj: ČTK