Tento týden začíná Léto s Desítkou: program pro děti i koncert P.S.H.

Kulturní a sportovní program pro děti s rodinami i mladé lidi na celé léto začíná tento týden v areálu Gutovka. Léto s Desítkou, jak je akce nazvána, začíná již ve středu celodenním programem k zakončení školního roku – večerním vyvrcholením bude koncert českých hiphopových hvězd – P.S.H. a James Cole.

Kulturní a sportovní program pro děti s rodinami i mladé lidi na celé léto začíná tento týden v areálu Gutovka. Léto s Desítkou, jak je akce nazvána, začíná již ve středu celodenním programem k zakončení školního roku – večerním vyvrcholením bude koncert českých hiphopových hvězd – P.S.H. a  James Cole. „Program pro mladé, kteří zůstávají v Praze bude pokračovat celé léto – každou středu bude na Gutovce program pro malé děti s rodinami a každý pátek DJové a sportovní turnaje a exhibice,“ řekl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

Tuto středu dopoledne bude v Gutovce připraven program pro nejmenší i jejich rodiny, odpoledne od 14 hodin pak vedle zmíněných koncertů bude k vidění freestly exhibice Jeny Valenta Crew, break-dance battle, kingfit streetball contest či all-star graffiti jam, vše za doprovodu Djs Mike Trafik, Enemy, Noir a Jorgos. Podle starosty pro mladé lidi do 20 let radnice zatím nikdy takto zaměřený program nepořádala. „Gutovka je z celorepublikového hlediska zcela unikátní areál a ´Léto s Desítkou´ její propagaci mezi mladými lidmi jedině prospěje,“ uvedl Lipovský.

Počínaje středou 7.července a pátkem 9.července bude v tyto dny až do konce prázdnin připraven pokaždé zajímavý program. „Chceme tím nabídnout vyžití i těm, kteří musí zůstat o prázdninách v Praze,“ doplnil starosta. Podrobné informace k programu naleznou zájemci na adrese www.praha10.cz/letosdesitkou .

Gutovka je sportovně - relaxační areál pro návštěvníky různých věkových skupin.  Milovníci sportu a zábavy ho najdou v Praze 10, pouze tři minuty od stanice metra Strašnická.

V nabídce sportovišť jsou k dispozici čtyři beachvolejbalové kurty, venkovní lezecká stěna největší svého druhu ve střední Evropě, hřiště na malou kopanou s exkluzivním trávníkem třetí generace, multifunkční hřiště a velký betonový skatepark. Zapomenuti nejsou ani na nejmenší návštěvníci  -  právě jim patří velká část areálu. Plně k dispozici mají dětské hřiště s mnoha atrakcemi  a v letních dnech si mohou vyzkoušet unikátní dětský vodní svět, který jinde v Praze ani České republice nenajdete: www,gutovka.cz .

"Desítka" posílá na hory i seniory a matky s dětmi

Cenově zvýhodněný pobyt pro seniory a matky s dětmi v hmotné nouzi zajišťuje  ve svém Horském hotelu Černá hora radnice Prahy 10. Hotel standardně v zimních měsících využívají děti z městské části pro školy v přírodě a lyžařské kurzy.  „Pilotní program pro toto léto se rozhodlo využít celkem 54 seniorů a 23 matek s dětmi,“ shrnul první výsledek akce starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

„Uvědomujeme si, že mezi námi žijí senioři, kteří se ze zdravotních či finančních důvodů účastnit normálního rekreačního pobytu, nabídli jsme jej i těm seniorům, kteří se aktivně podílí na činnostech ve veřejném zájmu,“ dodal starosta.

Celková cena zájezdu na týden pobytu pro jednu osobu v seniorském věku činí 1.400 korun, tj. 200 korun na den pobytu, matka v hmotné nouzi s jedním dítětem zaplatí za pobyt stejně. Cena obsahuje ubytování, plnou penzi, dopravu a obousměrnou jízdu lanovkou v případě účasti na fakultativním výletu. Součástí rekreačního pobytu je i účast sociálního aktivizačního pracovníka po dobu pobytu. „Praha 10 v tomto svém rekreačním objektu například vloni zaplatila odpočinkový pobyt pro vybrané rodiny z oblastí zasažených povodněmi, ohlasy od našich děti i jejich rodičů na zimní pobyty jsou výborné,“ zhodnotil starosta další aktivity v této oblasti.

Objekt Horského hotelu se nalézá v nadmořské výšce 1 170 m n. m., tedy skoro na samém vrcholu jednoho z nejkrásnějších míst Krkonoš - Černé hory s výškou 1299 m n.m.. Hora se tyčí ve východních Krkonoších nad lázeňským městem Janské Lázně v blízkosti Černohorského rašeliniště. Nedaleko hotelu se nachází horní stanice lanovky, která na Černou horu vede z Janských Lázní. K hotelu patří hřiště na míčové sporty i venkovní bazén. V objektu se nachází restaurace, bar, společenská místnost, billiard a tělocvična. Hotel je výhodným počátečním místem pro mnoho výletů po celý rok po našich nejvyšších horách.

Další informace Vám poskytne tiskový mluvčí Prahy 10 Jan Charvát, tel: 608 827 381, email: charvat@praha10.cz